ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2012 Çarşamba 20:40

"Hataların ön plana çıkarılması hoş değil"


Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Zekeriya Alp, bu sezon hakemleri başarılı bulduğunu belirterek, ufak tefek hataların olduğunu; ancak bu kadar ön plana çıkarmanın da hoş olmadığını söyledi.

    Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin Antalya'da düzenlediği Sporun Zirvesi Semineri'ne katılan MHK Başkanı Zekeriya Alp, oturumun ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.

    Başkan Zekeriya Alp, geçmiş yıllarla kıyaslama yaptıklarında bu sezon hakemlerin oldukça başarılı olduğunu dile getirdi. Zaman zaman oluşan hakem hatalarının normal olduğunu bu tip hakem hatalarının dünyada da olduğunu kaydeden Alp, "Türkiye’deki gibi bu kadar ön plana çıkarılması da hoş değil." dedi.

    Zekeriya Alp, geleceğe dönük ikinci yarıdaki çalışmaları itibariyle Türk hakemlerinin daha iyi yerlere geleceğine inandığını aktardı. FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır'dan övgüyle söz eden Alp, "Biz abi kardeş ilişkileri içerisindeyiz. Elimizden gelen her türlü emeği ortaya koyuyoruz. Onlar nasıl bir emek ortaya koyuyorlarsa biz de onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Aramızda böyle bir sevgi oluşmuşsa bundan sonra başarıların da temeli atılmış oluyor." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER