ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 16:59

Hasköy’lü Engelliler yeşil sahada buluştu

Hasköylü Engelliler yeşil sahada buluştu


 Hasköy Kaymakamlığı Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen zihinsel engelliler futbol karşılaşması büyük ilgi gördü.

Hasköy Kaymakamlığı Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü zihinsel Engelli hastaların sosyal aktivitelerden daha fazla yararlanması için futbol maçı düzenlendi. Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği müsabaka engellilere büyük moral kaynağı oldu. Hasköy sentetik çim sahasında düzenlenen müsabakada gol atan engelliler sevinçlerini seyirciler ve takım arkadaşlarıyla paylaştılar.

Hasköy Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Yaşar Özden, “Amacımız Hasköy genelinde yaşayan zihinsel engelli gençlerimize spor sevgisini aynı zamanda futbol sporunu benimsetmek zihinsel engelli gençlerin birbirlerine olan güven ve kaynaşmalarını sağlamaktır." diyerek şunları söyledi:

"Toplumla olan sevgi ve bütünleşmeyi amacına uygun spor kural ve yöntemlerini öğretmek ile bu tür faaliyetleri sürdürmektir. Gerek engelli kardeşlerimiz, gerek İlçe halkı yapılan bu tür spor müsabakalarında çok neşeli ve keyif aldıkları gerçektir. Amacımız yılda en az 2 defa zihinsel engelli kardeşlerimizi sentetik çim sahada iki takım olarak takım ruhunu benimsetmek, kardeşlik, dostluk ve arkadaşlık çerçevesinde kurallar belirtilerek onlara futbol keyfi yaşatmaktır.

Engelli kardeşlerimiz kuruma sık sık uğrayarak maç istediklerini dile getiriyorlardı bu istekleri doğrultusunda Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü olarak bizlerde bu duruma el attık ve bir müsabaka düzenledik. Hasköy Kaymakamımı Bilgihan Bayar ve Muş Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Ali Kartal’a bizlere sağladıkları desteklerinden dolayı teşekkür ederim.”

Futbol müsabakasını izleyen Hikmet Karayel isimli vatandaş, özellikle engellilerin ilçede çok sevildiğini söyledi. Karayel, "Gerçekten çok güzel bir maç oldu biz bu gençlerimizi çok seviyoruz. Diyebilirim ki seyrettiğim en güzel maçlardan biri oldu. Hasköy olarak bu gençleri bağrımıza basıyoruz, bu gibi sportif faaliyetlerde de bulunmalarını istiyoruz." dedi.

“DOSTLUK VE KARDEŞLİK İÇERİSİNDE MAÇ SON BULDU”

Turan Spor ile Murat Spor arasında yapılan futbol müsabakası beraberlikle sonuçlanınca penaltı atışlarına geçildi. Penaltı sonuçlarında Turan Spor, Murat Sporu 4–5 mağlup ederek maç sona erdi.

Maç sonrası takımlara birincilik ve centilmenlik kupaları verildi. Halkın büyük ilgi gösterdiği maçta dostluk ve kardeşlik içerisinde maç sona erdi. Düzenlenen Müsabakaya AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Alican Aykut ve Hasköy Gençlik Hizmetleri ve spor Müdürü Yaşar Özden katıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER