ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ağustos 2013 Pazartesi 16:13

Hasan Ali Kaldırım: Arsenal maçıyla kendimizi affettireceğiz


Fenerbahçeli Hasan Ali Kaldırım, Torku Konyaspor mağlubiyetini unuttuklarını çarşamba günü Arsenal karşısında iyi sonuç alarak taraftarlara kendilerini affettirmek istediklerini söyledi.
Bugünkü antrenman sonrası FB TV’ye açıklamalar yapan ve ilk olarak Arsenal maçı hazırlıklarını değerlendiren Hasan Ali Kaldırım, "Çalışmalar iyi gidiyor. Konya maçını unuttuk. Sonuçta da böyle olması lazım. Önümüzde çok önemli bir maçımız var. Futbolcular, camia ve geleceğimiz için çok önemli bir maç. Rakibi elemek için elimizden geleni yapacağız. Hazırlıklarımızı iyi bir şekilde devam ediyor. Hazır bir şekilde çarşamba günü saha içinde olacağız." diye konuştu.
Torku Konyaspor maçı sonrası üzerlerindeki moral bozukluğunu atlattıklarını kaydeden genç oyuncu, "Önce bir moral bozukluğu oldu. Çünkü beklenmedik bir sonuçtu. Ancak bizler profesyonel futbolcularız. Ders çıkarıp unutmasını bilmeliyiz. Lig ayrı Şampiyonlar Ligi ayrı bir kulvar.O nedenle unuttuk diyebilirim. Öyle de olması lazım. Çünkü moral bozukluğuyla Arsenal maçına girersek istediğimizi sahaya yansıtamayız." dedi.
Arsenal ile ilk maçın Kadıköy’de olmasını avantaj olarak nitelendiren Hasan Ali, sözlerini şöyle sürdürdü:
"İlk maçın evde olması küçük de olsa bir avantaj. Kendi seyircimizin de desteğiyle baskılı, coşkulu oynarsak iyi bir sonuç alabileceğimizi düşünüyorum. Kendi seyircimiz önünde kendimizi affettirmek için iyi bir sonuç almak istiyoruz."
Rakibi de değerlendiren ve Arsenal’i eski gücünde görmediğini kaydeden yıldız futbolcu, "Arsenal eski gücüne sahip olması da iyi bir takım, Dünyanın önde gelen kulüplerinden. Özellikle defansif anlamda çok güçlü silahları var. Defansta iyi olmasalar da tempolu, ayağa pas yapabilen bir takım. Zor bir maç olacak bizim için ama biz de Fenerbahçe’yiz. Arsenal de eski Arsenal değil" şeklinde konuştu.

GALATASARAY’A TRANSFERİ KONUSU
Son olarak basında Galatasaray’a transfer olacağı şeklinde yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını vurgulayan Hasan Ali Kaldırım, "Galatasaray’a transfer haberlerini ben de medyadan duydum ve sürpriz şekilde karşıladım. Böyle bir teklif ne bana ne de menajerime geldi. Fenerbahçe ile sözleşemem sürüyor. Burada güzel başarılara imza etmek istiyorum ve mutluyum." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER