ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 12:38

Harun Erdenay'dan Cenk açıklaması!

Harun Erdenaydan Cenk açıklaması!

A Milli Erkek Basketbol Takımı 2013 Avrupa Basketbol Şampiyonası Elemeleri hazırlıkları için bugün THY'ye ait bir uçakla İstanbul'dan İtalya'nın Bormio kentine gitti.


Atatürk Havalimanı'nda İtalya'ya hareketlerinden önce yolcular ve personel tarafından büyük ilgi gören Milli Takım oyuncularından Kaptan Hidayet Türkoğlu takımda uyum ve arkadaşlığın üst düzeyde olduğunu söyledi.

A Milli Takım Menejeri Harun Erdenay da Bormio'da kondisyon ağırlıklı bir kamp geçireceklerini belirterek, Cenk Akyol'un milli takıma alınmamasıyla ilgili gelen bir soruya da, "Bu hocanın tercihi. Tanjevic, daha önce de almayacağını söylemişti. Tamamen, Tanjevic'in vermiş olduğu bir karar" dedi.

Hidayet Türkoğlu'nun doping yaptığı gerekçesiyle Amerikan Ulusal Basketbol Ligi'nde (NBA) aldığı cezanın Avrupa'yı etkilemeyeceğine inandığını aktaran Erdenay, "Ben etkileyeceğini düşünmüyorum. Cezasını NBA'de çekti. Avrupa'nın ikinci bir ceza vermesi yanlış olur. Takım kaptanımızı oynatmak istiyoruz. Önümüzdeki süreç bunu belirleyecek. Ben ceza alacağını inşallah düşünmüyorum" diye konuştu.

Takım Kaptan Hidayet Türkoğlu ise, "En iyi şekilde hazırlanacağız. İtalya'da yorucu ve faydalı bir kamp geçireceğiz. Avrupa Şampiyonası'na en iyi şekilde hazırlanacağız. Takıma yeni gelen arkadaşlar var. Buraya gelen herkes hak ettiği için aramızda. Biz yeni gelenlerin ağabeyleri olarak takımın kaynaşmasını sağlayacağız. Herkes kampta kendini en iyi şekilde hazırlayacak. Mücadele ve fizik olarak en iyi duruma geleceğiz" ifadelerini kullandı.

Basketbol A Milli Takımı Milano'dan Bormio'ya geçecek. Milli Takım 12 günlük kamp dönemini tamamladıktan sonra 29 Temmuz'da İstanbul'a dönecekleri bildirildi.
 

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER