ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ağustos 2013 Perşembe 12:17

Harun Erdenay destek bekliyor

Harun Erdenay destek bekliyor

A Milli Basketbol Takımı Menajeri Erdenay: Yarın karşılaşacağımız Polonya; İtalya ve Rusya ayarında bir takım. Bu maçı kazanarak Avrupa Şampiyonası'na moralli gitmek istiyoruz


Türkiye Basketbol Federasyonu Milli Takımlardan  Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve A Milli Takım Menajeri Harun Erdenay, 2013 Avrupa  Şampiyonası öncesi Polonya ile yarın yapacakları hazırlık karşılaşmasının önemli  olduğunu söyledi. 
 
Erdenay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Polonya'nın, şampiyonadaki  rakipleri İtalya ve Rusya ayarında bir takım olduğunu belirterek, "Bu maçı  kazanarak şampiyonaya moralli gitmek istiyoruz" dedi. 
 
Şampiyona hazırlıklarının başladığı günden beri takımın form tuttuğunu  vurgulayan Erdenay, "Takım her maç daha iyi oynuyor. Ömer Aşık ve Ersan İlyasova  kampa geç katılmalarına rağmen formlarını yükseltiyorlar. Şampiyona öncesi son  olarak Polonya'nın karşısına çıkacağız. Yarınki maçı kazanmak istiyoruz. Polonya  güçlü bir ekip ve kazanarak şampiyonaya moralli gitmeyi amaçlıyoruz" diye  konuştu. 
 
Avrupa Şampiyonası'nda yer alacak takım kadrosunun yavaş yavaş  başantrenör Bogdan Tanjevic'in kafasında oturmaya başladığını kaydeden Harun  Erdenay, şunları söyledi: 
 
"Aday kadroda yer alan 3 arkadaşımızı şampiyonaya götürmeyeceğiz.  Maalesef her sene böyle bir karar almamız gerekiyor. Çıkacak arkadaşlarımız da 15  Temmuz'dan bu yana büyük fedakarlık yapıyorlar. Ama bu şekilde oluyor. Tanjevic  de herhalde Polonya maçı sonrası kadroyu 12 kişiye düşürecek." 
 
"Basketbolseverlerin bizi güzel uğurlamasını bekliyoruz" 
 
Menajer Erdenay, Polonya maçına tüm basketbolseverleri beklediklerini  ve onların desteğiyle şampiyonaya moralli gitmek istediklerini dile getirdi. 
 
Polonya maçının, şampiyona öncesi  son hazırlık olması açısından büyük  önem taşıdığını ifade eden Harun Erdenay, "Polonya maçı Türkiye'deki son hazırlık  mücadelemiz olacak. Bu bakımdan tüm taraftarları maça bekliyoruz. '12 Dev Adam'ın  yalnız olmadığını göstersinler. Taraftarların desteği oyunculara büyük moral  olacak" diyerek sözlerini tamamladı. 
 
Basketbolseverler, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda saat 19.00'da  başlayacak Türkiye-Polonya maçını ücretsiz izleyebilecek. 
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER