ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 13:18

Hamit Altıntop: Şampiyon olup dördüncü yıldızı takmak istiyoruz


 Galatasaray'ın yıldız futbolcusu Hamit Altıntop, iki sene üst üste şampiyon olduklarını, bu nedenle rakiplerinin daha hırslı olacağını, kendilerinin şampiyon olup dördüncü yıldızı takmak istediklerini söyledi.

Slovenya'da bu sabah gerçekleştirilen antrenman öncesinde basın mensuplarının sorularını cevaplandıran tecrübeli futbolcu, geçen yıl önemli başarılar yakaladıklarını hatırlatarak, "Geçen yıl önemli olan şampiyonluktu onu başardık. Şampiyonlar Ligi'nde güzel bir grafik çizdik. Zorlu maçlardan iyi sonuçlarla ayrıldık. Takım olarak geçen yıl iyi geçti. Benim adıma ise yeni bir takıma gelmiştim. Ne kadar Türk'te olsam Türkiye'de yaşamamıştım. Öyle bir faktör vardı. Zaman zaman iyi maçlarım olduğu gibi kötü maçlarımda oldu. Burada artık kendimi iyi hissediyorum. Takıma bu yıl daha çok katkım olacaktır." diye konuştu.

Bir gazetecinin 'Bu sezon uygulanacak yabancı kuralından dolayı bazı maçlarda sağ bek oynama ihtimalın olabilir. Sen bu mevkide yabancı değilsin. Neler düşünüyorsun? " soruna ise Milli futbolcu, "Öyle bir ihtimal olacağını sanmıyorum. Ama olursa da elimden geleni yapacağım tabii ki." diye cevapladı.

Başka bir gazetecinin "Bu yıl işinizin daha zor olduğunu düşünüyor musun?" şeklindeki sorusuna ise tecrübeli futbolcu, "Biz iki sene üst üste şampiyon olduktan sonra diğer rakipler bize karşı daha da motive olacaklardır. Şampiyonluğu daha çok isteyeceklerdir. Ama biz de dördüncü yıldızı istiyoruz. Geçen sene yakaladığımız performansı artırmak istiyoruz. iyi bir ekip olduğumuza inanıyorum." diye cevap verdi.

Hamit Altıntop, transferde ismi geçen Bayern Münih'te forma giyen Emrecan içinse şunları dile getirdi: "Emrecan çok yetenekli futbolcu. Transfer spekülasyonları ne kadar doğru bilmiyorum. Tabii ki kendini geliştirerse her takıma faydalı olabilir diye düşünüyorum."

Başka bir gazetecinin "Geçen yıl Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final hedefi vardı. Bu seneki hedefi nerede tutuyorsunuz ?" sorusuna ise tecrübeli ayak, şöyle cevapladı: "Daha iyi olmak ama grup ve gelecek takımlar önemli. Şampiyonlar Ligi için konuşmak çok erken. Öncelikli hedefimiz lige iyi başlamak. Ondan önce ise bir süper kupa maçımız var. Hedefimiz senenin ilk kupasını alıp sezona öyle başlamak."

Fatih Terim'in takıma hucum ağırlıklı futbol oynatmasını ise Hamit Altıntop, şöyle yorumladı: "İspanya'da Real Madrid’e karşı 4-4-2 oynamak, klasik 10 numarayla buna yürek ister, cesaret ister. Biz bunu orada yaptık. İlk 15 dakika çok iyi başladık. 30 dakikaya kadar bunu taşıdık. İlk gölü biz bulsaydık farklı olabilirdi. Tabii ki risklidir ama risk olduğu yerde daha fazla kazanç vardır."

Milli futbolcu, bu sezon uygulanacak yabancı kontenjanı hakkında ise şunları kaydetti: "Ben öncelikle kendi işime konsantre olmak istiyorum. Takımdaki detaylara dikkat etmeye çalışıyorum. Yabancı sınırlaması sorunu büyüklerimizi ilgilendiren bir konu. Onlar yaparsa daha doğru olur. Tercihlerini takım yararı için Türkiye için kullanırlarsa çok mutlu olurum." 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER