ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Eylül 2013 Cuma 18:55

Hamburg Tekvando, galasını dünya şampiyonu Tahir Güleç ile süslüyor


Almanya’nın Hamburg kenti ilk kez bir Tekvando galasına ev sahipliği yapmanın yanı sıra 18 yıl aradan sonra Almanya’ya dünya şampiyonluğu kazandırarak altın madalya alan Türk kökenli Tahir Güleç’in gelmesinin heyecanı yaşıyor.

Hamburg Sportfreunde e.V tarafından Alsterdort spor salonunda organize edilen Tekvando galasına Almanya’nın en iyi dört takımı Bavyern, Badem Württemberg, Berlin ve Nordrhein Westfall Tekvando Union katılıyor.

Takımlar kendi aralarında olimpiyat kurallarına göre mücadele edecek ve en çok puan alan takım birinciliği elde edecek. Galanın özel misafiri 20 yaşındaki çiçeği burnunda dünya şampiyonu Tahir Güleç’e Hamburg Eyalet Müsteşarı Karl Schwinke özel onur ödülü verecek.

Tekvando galasıyla ilgili Hamburg Spor Birliği’nde yapılan basın toplantısında organizatörler kentte yapacakları ilk galada dünya şampiyonu Tahir Güleç’in davetlerini kabul ederek gelmesinin kendileri için gurur verici olduğunu ve tüm sporseverleri galaya beklediklerin söylediler.

Öte yandan Güney Kore’nin dünyaca tanınmış Kukkiwon Demo takımı nefes kesen özel gösterilerini izleyicilere sunacaklar. Ayrıca Oktay Çakır’ın yönetiminde Hamburg çocuk karmasıda büyükleri aratmayacak hünerlerini sunacaklar.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER