ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ocak 2013 Salı 16:37

Halil Ünal'dan açıklamalar

Halil Ünaldan açıklamalar

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Ünal:”Çıkmasını arzu ettiğimiz Futbol Yasası ile ilgili oluşturduğumuz kurullar çalışmalarını sürdürüyor” dedi.


Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Halil Ünal, Futbol Yasası ile ilgili oluşturdukları kurulların çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi. Ünal AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca Ankara’da düzenlenen ”Spor Yasası Çalıştayı”nda hem Türkiye Futbol Federasyonu, hem de kendilerinin, yasanın ”Futbol Yasası” olarak düzenlenmesi yönünde görüş bildirdiklerini hatırlattı.

Çalıştayın ardından yasayla ilgili kurullar oluşturduklarını ifade eden Ünal, ”Çıkmasını arzu ettiğimiz Futbol Yasası ile ilgili oluşturduğumuz kurullar çalışmalarını sürdürüyor. Kurullarımız titiz bir çalışma yapıyor. Yakın zamanda bu çalışmaların sonuçlanacağını düşünüyorum. Daha sonra Türkiye Futbol Federasyonu ile konuyu Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç’a götüreceğiz. Kendileriyle de görüştükten sonra artık Futbol Yasası’nın çıkacağını umut ediyorum” dedi.

Ünal, Kulüpler Birliği Vakfı olarak futbolda deplasman yasağını tasvip etmediklerini, bunun kaldırılmasını çok istediklerini de vurgulayarak, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile Türkiye Futbol Federasyonu’nun da bu konuda kendileriyle aynı görüşü paylaştıklarını anımsattı. Ünal, ”Artık ligin ikinci yarısında olmaz, ama sezon bittiği gibi tüm kulüp başkanları ve temsilcilerinin katılacağı bir yemek organize etmeyi planlıyorum. Bu yemekte başkanlardan yeni sezonda deplasman yasağının uygulanmamasını talep edeceğiz. Yeni sezonda deplasman yasağı olsun istemiyoruz” diye konuştu.

 

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER