ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Haziran 2013 Cumartesi 20:53

Halil Ünal patladı!

Halil Ünal patladı!


Düğün salonunda gerçekleşen kongreye yönetim kurulu ve denetim kurulu ibrası yapıldı, 2013-2014 dönemi tahmini gelir-gider bütçesi görüşüldü. Kurulda divan başkanlığına Nejat Banaz, başkan yardımcılığına ise İbrahim Yaşar Dedelek ile iki üye seçildi. Daha sonra başkan adaları konuşma yaptı.

Ardından söz alan Eskişehirspor’un görevde olan Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Kulüpler Birliği Başkanı Halil Ünal ise Eskişehirspor’un bu yıl 48’inci yaş gününü kutlayacağını belirterek sözlerine başladı. Türk futbolunun özüne bakması gerektiğini ifade eden Ünal, ‘‘Bugün Real Madrid oyuncusunu Chelsea’ye satar. Eskişehirspor hiçbir İstanbul takımının arka bahçesi değildir. İşimiz profesyonel takımı yönetmek. Türk futbolunu bize başkanlar emanet ediyorsa, siz de bana güvenin. Oy vermeyen arkadaşlarımız olabilir, sağ olsunlar. Ben de yarın sabah istifa dilekçemi yazıp yollamak zorundayım. Ben 13 yıldır bu kulübe hizmet ediyorum. 48 yıldır bu takım en üst düzeyde temsil edilmektedir. Takımın tarihiyle buradaki kardeşlerimi üzmek istemiyorum. Bu kulüp ortada kalmıştı. Biz böyle günde bu kulübe geldik. Taraftarımız umudunu yitirmişti. Ankara Cebeli Stadı’ndan şampiyon olduk geldik. Bu şehirde 70 bin insan karşıladı bizi. Galatasaray 5 bin kişiyle karşılandı. Eskişehirspor vefayı bilmezse takriben öğünmezse bugünü olmayanların yarınını konuşmaya gerek yok. Her halimize saygı duyacağız. Her ağabeyimize saygı duyacağız. Bu kulüp buralara böyle geldi’’ diye konuştu.

"YARGI HERKESE AÇIK"

Eskişehispor’un Spor Toto Süper Lig takımı olduğunu, FİFA ve UEFA tarafından Türkiye Cumhuriyeti’nin denetçileri tarafından 3 ayda bir denetlendiğini belirten Başkan Halil Ünal, ‘‘Eğer denetlemeleri olumsuzsa size ulusal lisans dahi vermezler. Bunlar nerede, kimin kafasından çıkıyorsa yargı herkese açıktır. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ben 13 yıldır bu kulübün içindeyim. Bu salondakilerin yüzde 90’ının 13 yıldır parasını cebimden yatırdım. Kimse bunu sordu mu? Eskişehirspor’u dünya kulübü yapacağım. Eskişehirspor Türk futboluna ve insanına örnek olacaktır. Bir futbolcumuz vefat ettiğinde tüm dünyanın tebriklerini aldık her gün anıyoruz diye. Biz aramızdan ayrılanları unutmayacağız. İsimler vereceğiz, tesisler, müzeler açacağız. Eskişehirspor’un 27 milyon lira borcu var. Bugün bir oyuncumuza 10 milyon Euro teklif geliyor. Dönüp bakın bölgenize bugün İzmir’in Süper Lig’de takımı yok. Anadolu’da bizim rakiplerimizi Bursaspor ve Trabzonspor’dur. Trabzonspor’un 176 milyon lira, Bursaspor’un 93 milyon lira borcu vardır. Kadrolarına bakarsanız Eskişehirspor’un 57 milyon euroluk değeri vardır. Bunun içindir ki biz hiç kimsenin arka bahçesi değiliz. Profesyonelliğin gereğini yapacağız. Kimseye kötü söz söylemeyeceğiz ve söyletmeyeceğiz. Biz bize yakışanı yapacağız’’ şeklinde konuştu

Eskişehirspor’da 13 yıldır bulunduğunu ifade eden Halil Ünal, ‘‘Ben 13 yılda yoruldum. Eskişehirspor’un bana ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Eskişehirspor sevdalısı ve aşığıyım. Bir yılda yeni stadı bitirttireceğim. İnşallah ben seçilirsem sizden desteklerinizi bekliyorum. 3 yılda o büyük şampiyonlukları görmek istiyorum. Hepinize namus şeref üzerine söylüyorum. Daha da aday falan değilim. Projelerimizi bitiriyorum ve Eskişehir’in ne başkanı, ne yönetiminde olacağım. Sadece hizmetkarı olacağım. Takımı şu günlerde yalnız bırakamam’’ diye belirtti.

Konuşmaların ardından 4 sandık, başkanları ve denetleme üyesi iki kişi tarafından yerleştirildi. 517 delegenin katıldığı genel kurulda oylamalar halen sürüyor.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER