ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Rüzgarlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Şubat 2013 Perşembe 21:59

"Hakemlerin tesir etmediği centilmence bir maç olsun"


Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, hafta sonu Fenerbahçe ile yapacakları derbi maçın centilmence geçmesini temenni etti.

    Beşiktaş Kulübü ile IMG-Doğuş, arasında imzalanan stratejik işbirliği anlaşmasının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan başkan Fikret Orman, “Türkiye’ye hayırlı olsun yeni bir model. İlk defa biz uygulamaya başlıyoruz. Herkes yapacaklarımızı görecek. Bizim çok umutlu olduğumuz bir anlaşma imzaladık.” diye konuştu.

    Fikret Orman, yapacakları yeni statla ilgili tüm izinlerin alınmasına rağmen, yeni stadın aynı yerde olmasına tepkilere de cevap verdi.

“STADI 40 YIL DAHA KİMSE ELİMİZDEN ALAMAZ”

    Dolmabahçe’yi Türkiye’nin en önemli noktalarından biri olarak değerlendiren Başkan Orman, “Bir pergelin sabit ayağı. Herkesin fikri var. Herkesin fikrine de saygı duyuyorum. Burada bir stat var. Bu stat, 1939 yılında inşaatına başlanmış ve 1947 yılında da açılmış bir stat. Biz olmayan bir yerde stat yapmıyoruz. İkincisi bu stadın, Beşiktaş Kulübü’nde 40 sene daha tapusu var. Biz orayı yıkmadığımız sürece stat olarak devam edecek bir yer. Fakat 1998 senesindeki deprem yönetmeliği ve çağın gerekliliğinden dolayı yenileme yapılması gerekiyor. Biz de yeniçağın ihtiyaçlarına göre stat yapıyoruz. Stadı, kanuni ve hukuki hakları olarak da Beşiktaş’tan kimse alamaz. 40 yıl daha burada oynarız.” diye konuştu.

    'Bu statta bir deprem olsa bunun sorumluluğunu kim alacak?’ sorusunu yönelten Başkan Orman, “Bu stadın yapısal ömrü bitmiş. Bizim ihtiyaçlarımızı karşılamıyor. Devletimizden bir şey beklemeden kendi imkanlarımızla biz bir stat yapacağız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bakanı açıkladı. Yaklaşık 20 üzerinde stat devletin bütçesinden yapılıyor. Biz ise devletten imkan beklemeden yapacağız. Bu takdir edilecek bir konu. Kaldı ki sorun edilebilecek tek konu stadın yüksekliği. Yeni yapacağımız stadın yüksekliği, şimdiki stattan daha aşağıda olacak. Çok büyük kapasiteli bir stat yapmıyoruz.“ şeklinde konuştu.

    HAKEMİN SONUCA TESİR ETMEYECEĞİ BİR DERBİ OLSUN

    Spor Toto Süper Lig’de hafta sonu Fenerbahçe ile oynayacakları derbi maçla ilgili olarak da Fikret Orman, “Ezeli rakibimiz Fenerbahçe ile hakemin sonuca tesir etmeyeceği centilmence mücadele olmasını istiyoruz.” dedi.

    Karşılaşmanın biletlerinin tükendiği bilgisini de veren Orman, taraftarlardan karaborsadan bilet almamalarını tavsiye etti. Karaborsada fotokopi ile çekilmiş biletlerin satıldığını dile getiren Fikret Orman, “Tavsiyem başkalarından bilet almamaları. Çünkü renkli fotokopi çekiliyor ve o biletler satılıyor. Karaborsadan bilet almamalarını tavsiye ediyorum. O biletlerin geçerliliği yoktur.“ diye konuştu.

    AZİZ YILDIRIM'I AĞIRLAMAKTAN BÜYÜK KEYİF ALIRIZ

    Maçla ilgili her türlü emniyet önlemlerinin alındığını da aktaran Orman, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’a davet gönderip göndermedikleri yönündeki bir soruya da “Aziz başkan da bizimle aynı felsefededirler. Biz bir camia lideri olarak maçlara, takımlarımızı desteklemek için gideriz. Kimsenin davetiye ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. Aziz bey de bizim yakın dostumuzdur. Gelirse onu ağırlamaktan büyük keyif alırız. Gelip gelmemesi kendi iradesidir.” cevabını verdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER