ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Kasım 2014 Çarşamba 15:54

TFF Başkanı Demirören: " Hakemlere kalkan verdik"

Hakemlere kalkan verdik

TFF Başkanı Demirören: "Bu uygulama ile size (hakemlere) asla bir silah vermedik, onun yerine bir kalkan verdik"


Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, tanıdıkları maçı tatil etme yetkisiyle hakemlerin destekçisi olduklarını kanıtladıklarını söyledi.

Demirören, TFF Merkez Hakem Kurulu'nun Riva'daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde üst klasman ve ulusal hakemlere değişen talimatlar konusundaki bilgilendirme toplantısına katıldı. 

Futbolu özlenen yere getirmek için herkesin elini taşın altına koyması gereken özel bir dönemden geçtiklerini vurgulayan Demirören, "Bu dönemde siz hakemlerimizin katkı ve performansı her zamankinden daha da önemli. Sizden bu performansı beklerken, sizi daha da güçlü kılmamız gerekiyordu. Sağladığımız maçı tatil etme yetkisiyle hakemlerimizin gerçekten destekçisi olduğumuzu kanıtladık" ifadelerini kullandı.

Başkan Demirören, alınan kararlarda ihtiyaçlar kadar hakemlere olan güvenin de büyük rol oynadığını anlatarak, şunları söyledi: 

"Artık sadece yetkiniz değil, sorumluluğunuz da daha büyük. Yetki almak kolaydır, önemli olan aldığınız bu yetkiyi doğru biçimde kullanmaktır. Bu uygulama ile size asla bir silah vermedik, onun yerine bir kalkan verdik. Size sağladığımız yeni yetkiler tarafsız ve adil olmanız için bir destektir. Hakemlik demek herkes için adalet ve sağduyu demektir. Ancak adaleti güçlü ve saygın olan futbol, değer kazanır. Aldığımız haftalık basın toplantısı kararı da işte bu saygınlığı ve şeffaflığı güçlendirmeye yöneliktir."

"TFF ailesi her zaman yanınızdadır"

Hakemliği, herkesten önce ve kamuoyu önünde kendini eleştirebilen bir kurum haline getirdiklerini kaydeden Yıldırım Demirören, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Değerli hakemlerimiz, sizlerden beklentimiz bu gücü her zamanki gibi sağduyu, empati ve tarafsızlıkla kullanmanız. Sizler her kararınızla, sadece bir takımın değil, Türk futbolunun geleceğine de karar veriyorsunuz. Kararlı olun, sağlam durun, asla geri adım atmayın. Bununla birlikte olaylara her zamankinden daha fazla sağduyu ve empatiyle yaklaşın. 'Büyük takım, küçük takım' demeyin, kişi ve renk ayrımına itibar etmeden başarılı yönetiminizi sürdürün. Unutmayın renklerin değil adaletin hakimiyeti önemlidir. Evet, sorumluluğunuz büyük. Ancak hiç şüpheniz olmasın, size güvenimiz ve desteğimiz de o kadar büyük. Türkiye Futbol Federasyonu ailesi her zaman yanınızdadır."

Hakemler, değişiklikler konusunda bilgilendirildi

Demirören'in yanı sıra yönetim kurulu üyeleri Cengiz Zülfikaroğlu, Arif Koşar, Mustafa Beyazlı, Genel Sekreter Kadir Kardaş ile MHK Başkanı Zekeriya Alp'in de katıldığı toplantıda, TFF Hukuk Müşavirliği yetkilileri, hakemleri son değişiklikler konusunda bilgilendirdiler.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER