ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Aralık 2012 Salı 14:24

Hakem skandalına TFF Başkanı'ndan açıklama

Hakem skandalına TFF Başkanından açıklama


Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Zekeriya Alp, Spor Toto Süper Lig'de Kasımpaşa ile İstanbul Büyükşehir Belediyespor arasında yapılan maça, hakem Volkan Bayarslan'ın atanmasıyla ilgili olarak sorumluluğun başkan olarak kendisine ait olduğunu söyledi.
    
Zekeriya Alp, TFF'nin internet sitesinde yer alan açıklamasında, hakem Bayarslan'ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışmasına yönelik medya ve kamuoyunda oluşan hassasiyeti anlayışla karşıladığını belirterek, bu gelişmenin en az futbol kamuoyu kadar, TFF ile MHK'yı da rahatsız ettiği ve üzdüğünü kaydetti.
    
MHK uygulamalarında, tüm hakemlerin iş, ikametgah, şehir ve bölge değişiklikleriyle ilgili olarak kurulu bilgilendirmelerinin esas olduğuna dikkati çeken Alp, MHK'nın hakem performanslarının yanı sıra, bu bilgileri de değerlendirerek sağlıklı görevlendirmeler yapmak durumunda olduğunu belirterek, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
    
''Hiç istemeyen bu gelişmenin ardından, MHK'nın ilgili birimleri, yapılan hatadan gerekli dersi fazlasıyla çıkarmıştır. Kasımpaşa Kulübü temsilcilerinin, karşılaşma sonrası yaptığı açıklamalarda üzerinde hassasiyetle durdukları tüm konular, tarafımızca dikkate alınmaktadır. Söz konusu karşılaşmaya Volkan Bayarslan'ın atanmasına ilişkin sorumluluk, MHK başkanı olarak bana aittir. Bundan sonra bu ve benzeri bir olayın yaşanmaması için daha hassas davranılacağından kamuoyunun emin olmasını ve MHK'nın kendi iç işleyişindeki sorgulamanın ardından gerekli müeyyidelerin derhal uygulanacağının bilinmesini isterim.''

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER