ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2013 Cuma 23:14

Hakem Doğan Erdoğan kalp krizi geçirdi


Düzce'de düzenlenen Türkiye Büyükler Karate Şampiyonası sırasında hakem dinlenme odasında kalp krizi geçiren hakem Doğan Erdoğan, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
Konu hakkında AA muhabirine açıklama yapan Türkiye Karate Federasyonu Başkan Vekili Hikmet Yanartaş, bugün acı bir olayla karşılaştıklarını ve arkadaşları, 51 yaşındaki Doğan Erdoğan'ı kaybettiklerini söyledi.
Söyleyecek söz bulamadığını dile getiren Yanartaş, "Çok değerli bir arkadaşımızı kaybettik. Tabii ki takdir Mevlanın. Böyle olmasa çok iyi olurdu ama maalesef oldu. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Camia olarak çok üzüntülüyüz. Yarın da inşallah son görevimizi yerine getireceğiz ve tüm camia olarak cenazeye katılacağız. Allah rahmet eylesin" dedi.
Olayın nasıl olduğu konusunda net bir bilgisinin olmadığını ancak görev anında olmadığı şeklinde duyumlar aldığını belirten Yanartaş, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesi esnasında duyarak geldiğini ve müdahale süreci içerisinde orada olduğunu bildirdi.
Yanartaş ayrıca, cenaze dolayısıyla bugün başlayan ve üç gün devam edecek şampiyonanın cenaze dolayısıyla bir gün ertelendiğini sözlerine ekledi
Sakarya Bölgesi hakemlerin Erdoğan, şampiyona sırasında hakem odasında bir anda yere yığılmış, salonda bulunan sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından Düzce Atatürk Devlet Hastanesine kaldırılmıştı.
Erdoğan'ın cenazesi yarın memleketi Sakarya'da toprağa verilecek.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER