ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ağustos 2013 Cumartesi 14:03

Hakan Bilal Kutlualp: Bu süreçten Fenerbahçe kazançlı çıkmalıdır


Fenerbahçe'de Başkan Aziz Yıldırım'ın ekibinde bulunan, ancak anlaşamadığı için bir dönem sonra yönetimde ayrılan Hakan Bilal Kutlualp, Fenerbahçe yönetiminin aldığı Olağanüstü Seçimli Genel Kurul kararını değerlendirdi.

UEFA Disiplin Kurulu'nun 2 yıl Avrupa kupalarından men cezasının Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) tarafından onanmasıyla başlayan tartışmalar Fenerbahçe yönetiminin aldığı Olağanüstü Seçimli Genel Kurul kararı ile ayrı bir boyut kazanmıştı.

Seçim döneminin sakin geçmesini dileyen Hakan Bilal Kutlualp, kendi Twitter adresinden yaptığı değerlendirmede, bu dönemin futbol takımını negatif etkilemesine müsade edilmemesi gerektiğini söyledi.

Her kongre üyesinin Fenerbahçe'ye başkan adayı olabileceğine vurgu yapan Kutlualp, "Ancak bu süreç Fenerbahçe'nin büyüklüğüne ve ciddiyetine yakışan şekilde olmalıdır. Bu ebediyete kadar yaşıyacak olan Fenerbahçe'nin normal süreci olarak görülmeli, bir rövanş havasına sokulmamalıdır. İster şuanki yönetim seçilsin ister başka bir yönetim seçilsin bu durumdan kazançlı çıkması geren Fenerbahçe'dir. Kişiler kurumdan önce gelmemelidir." dedi.

Fenerbahçe'nin, yönetiminde kim olursa olsun her şartta en zor durumdan bile alnının akıyla çıkacak büyüklüğe fazlasıyla sahip olduğunu da belirten Kutlualp, "Ancak kongreye olan iki aylık süre heba edilmemeli, gereksiz bir yüksek seçim tansiyonuna müsade edilmemelidir. Özellikle futbol takımının negatif etkilenmesine müsade edilmemelidir. Çünkü bu durum geçicidir ve Fenerbahçe'nin hergünü kıymetli ve önemlidir." ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'ye başkan seçilmek isteyen adayların ve aday olacakların geçmiş üstüne değil gelecek üstüne bina kurma vizyonlarının olması gerektiğine de vurgu yapan Hakan Bilal Kutlualp, kullandığı şu ifadelerle de kaygılarını dile getirdi:

"Bu durum çok önem kazanmalıdır. Fenerbahçe kimsenin hesaplaşacağı bir yer olamaz. Sadece daha fazla hizmet etmenin bir adresi olabilir. Bu iki ay sakin geçmeli ve herkes söylemlerinde azami hassasiyet göstermelidir."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER