ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Haziran 2013 Cumartesi 21:40

Hacıosmanoğlu: UEFA’dan haklılığımızla ilgili karar vermesini bekliyoruz


Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, şike süreciyle ilgili UEFA’dan haklılıklarını gösteren bir karar vermesini beklediklerini söyledi.

FIFA U20 Dünya Kupası maçlarını seyretmek için Trabzon’a gelen FIFA Asbaşkanı Jim Boyce, Trabzonspor Kulübü ziyaret etti. Boyce, Kulüp Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’yla da bir süre görüştü. Başkan Hacıosmanoğlu, burada yaptığı konuşmada, organizasyonun Türkiye’de yapılmasının mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Trabzon’da oynanacak müsabakalarda Trabzon kültürüne yakışır şekilde temsil edeceğine olan inancını dile getiren Hacıosmanoğlu, “Ülke olarak da bu organizasyonda dünyaya örnek oyacak şekilde bir duruş sergileriz. Arkasından da inşallah arzu ettiğimiz Dünya Şampiyonası’nı da ülkemize alırız.” dedi.

Türkiye’de yaşanan şike sürecini FIFA’nın da yakından takip ettiğini belirten Hacıosmanoğlu, “Biz Türkiye’de olduğu gibi dünyada da temiz futbolu arzu eden kesimleriz. UEFA, Türkiye’de yaşanan süreçli ilgili karar aşamasında. UEFA’dan büyük beklentilerimiz var ama futbolun patronu olan FIFA’dan da temiz ve ahlaklı Türk futbolu adını beklentilerimiz var. UEFA’dan tabi ki haklılığımızla ilgili karar vermesini bekliyoruz ama UEFA’dan sonra da asıl dünya futbolunun patronu olan FİFA’dan da adaletli Türk futbolunu oluşturabilme adına çok büyük beklentilerimizin olduğunu söylemek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Daha sonra söz alan FIFA Asbaşkanı Jim Boyce de Trabzon’a U20 maçlarını seyretmek için geldiğini hatırlattı. Turnuvanın Türkiye’ de organize edilmesinden ve özellikli futbola tutkun insanlar yaşadığı Trabzon’da oynanmasından memnuniyet duyduğunu anlatan Boyce, “Bu organizasyon Türkiye için çok önem. 2020 Dünya Kupası için bir basamak. Burada göstereceğiniz organizasyon size başka yerlere taşıyabilir.” dedi.

Başkan Hacıosmanoğlu’nun şike süreciyle ilgili değerlendirmelerine de cevap veren Boyce, “Elbette biz de temiz futbol için çalışıyoruz. Türkiye’de yaşanan süreci de hepimiz yakından takip ediyoruz. Ama biz FIFA tarafıyız, direkt olarak bu davanın içerisinde değiliz. Tabi ki takip ediyoruz ama davanın içerisinde olmadığımız ve UEFA’nın meselesi olduğu için onlar adına da bu konuda bir yorum yapamayacağım.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Başkan Hacıosmanoğlu, ziyaretin anısına Jim Boyce'ye plaket ve üzerinde isminin yazılı olduğu 61 numaralı Trabzonspor forması hediye etti.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER