ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ağustos 2013 Çarşamba 18:18

Hacıosmanoğlu: TFF'yi kurullarının aldığı kararı değiştirmeye davet ediyoruz


Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu’nu, başvurularını beklemeden kendi kurullarının aldığı ‘adaletsiz kararı’ değiştirmeye davet etti. Hacıosmanoğlu, ‘ya o kupayı alacağız ya da o kupa bizi’ söylemiyle harekete geçtiklerini de vurguladı.

Hacıosmanoğlu, CAS'ın Fenerbahçe’nin Avrupa’dan 2 yıl men cezasını onamasıyla ilgili kulüp sitesinden yaptığı açıklamada, şike sürecinde sona gelindiğini belirterek, "UEFA’nın ardından CAS’ın verdiği onama kararı sonrası, Fenerbahçe kulübünü, Fenerbahçe sevdalılarını bu duruma düşürenlerin eline hizmet için bir fırsat daha geçti. Bu kararın ardından kendi kulübünü kaosa itenler, 2010-2011 sezonunun kupasını Türkiye Futbol Federasyonu’na iade ederek “ Temiz Türk Futbolu” adına giderayak ilk kez bir hizmette bulunabilirler." dedi.

Avrupa futbolunun patronu UEFA’nın tüm birimleri ile bu konudaki kararını net ve talimatlara uygun bir şekilde verdiğini ifade eden Hacıosmanoğlu, şöyle devam etti: "Türkiye Futbol Federasyonu’nu da, bizim başvurumuzu beklemeden, kendi kurullarının aldığı adaletsiz kararı değiştirmeye davet ediyoruz. Türk futbolunun ilerleyen günlerde daha da büyük bir tehlike altına girmemesi için hızlı hareket edilmeli. Aksi takdirde Türk futbolu adına üzerimize düşen görevleri bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yapmaya devam ederiz. Önce İstanbul’u sonrasında da Trabzon’u fetheden Fatih Sultan Mehmet Han’ın, İstanbul’u fethi öncesinde söylediği ‘Ey İstanbul ya ben seni alacağım ya da sen beni’ sözlerinin bize ışık tuttuğu bu dönemde biz de ‘ya o kupayı alacağız ya da o kupa bizi’ söylemiyle harekete geçiyoruz."

Taleplerinin sadece bir kupa olmadığının altını çizen Hacıosmanoğlu, saha dışı olayları ile futbolu manipüle edenlerin sessiz karanlığa gömülmesi için mücadele ettiklerinin kaydetti.


 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER