ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2014 Salı 09:30

Hacıosmanoğlu sert çıktı

Hacıosmanoğlu sert çıktı

Trabzonspor başkanı Hacıosmanoğlu, 'Kim 2011 yılında 'şike yok' diyorsa namussuzluğun dik alasını yapıyor' dedi.


Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a ve Fenerbahçe yöneticilerine sert sözlerle cevap verdi.

Fenerbahçeli yöneticilerin başarıyı saha dışında ararken "yakalandığını" savunan Hacıosmanoğlu, "6 ay içinde 30'a yakın sim kart neden kullanmak ister insan? Benim tek telefonum var, herşeyimi telefonda konuşuyorum, kimseden sakladığım birşey yok. Kayıtlar gayrı resmi illegal de olsa bu konuşmaları yaptılar. '17 Aralık olayları' olmasaydı, kendilerini neyle savunacaklardı? 'Kim 2011 yılında 'şike yok' diyorsa namussuzluğun dik alasını yapıyor diyorum. 'Kimse şike yoktur' diyemez. Fenerbahçe yönetimi algı yönetimini harika yapıyor. Tebrik ediyorum" diye konuştu.

"Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) şikeyi biliyor ve kapatma derdinde" diyen Hacıosmanoğlu, bu konuda UEFA ve FIFA'ya itirazlarını ilettiklerini hatırlattı.

Hacıosmanoğlu, konuyla ilgili Başbakan Erdoğan ile hiç konuşmadığını da kaydederek, "Trabzonspor'un arkasında kimsenin olmasına gerek yok" ifadesini kullandı.

Geçen hafta Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe yöneticilerinin konuk olduğu CNN Türk'teki "Tarafsız Bölge" programı bu kez de Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nu ağırladı.

3 Temmuz süreciyle ilgili açıklamalarda bulunan Hacıosmanoğlu, "Aziz Yıldırım'ın katıldığı Tarafsız Bölge programını izledim. İşledikleri suçu örtmek açısından başarılı bir performanstı ama Türk halkı artık bunlara kanmıyor. Türk futbolunun ana sorunu kendi iş hayatları için kulüpleri kullanan iş adamlarının o koltuklarda kalmak için yanlış yollara sapması" dedi.

"Dört şampiyonluğumuz çalındı"

Hacıosmanoğlu, Trabzonspor'un dört şampiyonluğunin çalındığını iddia ederek, "3 Temmuz sürecinden iki ay önce bana Fenerbahçeli yöneticiler tarafından dava açıldı. İfade vermeye gittiğimde savcı bana yaşananları nasıl bildiğimi sordu. Kamuoyunu algı çerçevesinde kandırmak kolay. Yeniden yargılanma istiyorlarmış, delilleri de kabul etmiyorlar. Nasıl olacak bu iş?" diye sordu.

"Keşke ÖYM'ler yetkisizlik kararı verselerdi..."

"Birini suçluyorsa 'şunlar yaptı' diyebilmeliler" ifadesini kullanan Trabzonspor Başkanı, "Keşke özel yetkili mahkeme yetkisizlik kararı verseydi de asliye mahkemesinde yargılansaydılar, bugün hiçbirşey diyemeyeceklerdi" diye konuştu.

"İnsanların hayallerini çalmışsınız"

Hacıosmanoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Dinlemeler illegal bile olsalar o konuşmaları yapan siz değil misiniz? Bunu ne Balyoz'la ne Ergenekon'la karşılaştıramazsınız. Burada şike yapmışsınız. İnsanların hayallerini çalmışsınız..."

"6 ayda niye 30 hat değiştirdi?"

Fenerbahçeli yöneticilerin başarıyı saha dışında ararken "yakalandığını" savunan Hacıosmanoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

."6 ay içinde 30'a yakın sim kart neden kullanmak ister insan? Benim tek telefonum var, herşeyimi telefonda konuşuyorum, kimseden sakladığım birşey yok. Kayıtlar gayrı resmi illegal de olsa bu konuşmaları yaptılar.
'17 Aralık olayları' olmasaydı, kendilerini neyle savunacaklardı? 'Kim 2011 yılında 'şike yok' diyorsa namussuzluğun dik alasını yapıyor diyorum. 'Kimse şike yoktur' diyemez, TFF de kendi içinde çelişkide... Fenerbahçe yönetimi algı yönetimini harika yapıyor. Tebrik ediyorum."

"Fenerbahçe demogoji yapıyor"

Trabzonspor Başkanı, "Af değil, adil yargılama istiyoruz" sözünün altında "demogoji" yatığını savurak, "Aziz Yıldırım, Manisaspor'un başkanına Trabzobnspor maçından 11 gün önce borç veriyorsa, neden kendi hesabından göndermiyor? Bir insan arkadaşına borç veriyorsa normal koşullarda kendi hesabından gönderir" ifadelerini kullandı.

"TFF şikeyi kapatma derdinde"

"Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) şikeyi biliyor ve kapatma derdinde" diyen Hacıosmanoğlu, bu konuda UEFA ve FIFA'ya itirazlarını ilettiklerini hatırlattı.

"Bu konularla ilgili Başbakan'la hiç konuşmadım"

3 Temmuz süreciyle ilgili Başbakan Erdoğan ile hiç konuşmadığını ifade eden İbrahim Hacıosmanoğlu, şunları söyledi:

"Bu pisliği ortadan kaldırmaya çalışanlar bunun bedelini ödeyecek. Ahlak, adalet, temiz Türk futbolu istiyoruz. Trabzonspor'un arkasında kimsenin olmasına gerek yok. Bu konularla ilgili Başbakan'la hiç konuşmadım. Bizden yana taraf olmasın, ahlak, adalet, temiz futboldan yana olsun. Fenerbahçe Kulübü Başkanı cazaevinden çıktı CHP'nin başkanı gidip ziyaret etti. MHP'nin başkanı yine onları savundu. Başbakan'ın da diğer muhalefet liderlerinin bu konuda yorum yapmaya hakkı yok."

"Siz Atatürk'ün askerleri olamazsınız çünkü..."

Fenerbahçe'nin dile getirdiği argümanlara da dikkat çeken Trabzonspor Başkanı, "Laiklikten, cumhuriyetten bahsediyorlar. Sadece Atatürk'ün askerleri onlar! Siz Atatürk'ün askerleri olamazsınız çünkü başkanınız sahte çürük raporu alarak askerlik yapmadı" dedi.

"Eğer şike yok diyorsan bu çayı içmem dedim"

Hacıosmanoğlu, TFF'yi de eleştirerek, şunları dile getirdi:

"Bizim muhatabımız Fenerbahçe de değil, Aziz Yıldrım da değil, Türkiye Futbol Federasyonu muhatabımız. Federasyonda da söyledim 'kim şikeyi inkar ediyorsa namussuzun dik lasıdır.' Federasyon Başkanı ile 1 saat konuştuk, çay söyledi; 'Eğer şike yok diyorsan bu çayı içmem' dedim."

Yürüyüş polemiği

Fenerbahçe'nin hafta sonunda gerçekleştidiği yürüyüşe de değinen İbrahim Hacıosmanoğlu, "Bizim yürüyüşümüze karşılık olarak İstanbul'daki yürüyüşü düzenlediler. 50-60 bin kişiyi 500 bin kişi dediler" şeklinde konuştu.

"Güneş'in gelmeye niyeti yok"

Trabzonspor Başkanı, teknik direktör arayışı ile ilgili olarak ise , "Şenol Güneş'in gelmeye pek niyeti yok Batmış bir gemiyi devraldık. Batmış bir gemiyi yüzdürmek kolay değil" dedi.

"Sadece TFF'nin verdiği karar adil değildi"

Programda konuşan Trabzonspor Avukatı Hakan Orhan ise, "Biz bütün yargılama boyunca hukukun dışına çıkmadık. Adil bir yargılama yapıldı ama sadece TFF'nin verdiği karar adil değildi. Ergenokan'la Şike Davası'nın farkı deliller ileriye yönelik toplanmış. ÖYM'ler 2005 yılından beridir var. Bir sürü örgüt davasına baktılar ve karar verdiler" şeklinde konuştu.

Avukat Atilla Dilaver ise şöyle konuştu:

"Suçlu cezasını çekecektir, bizim için önemli olan disiplin yargılaması yani sportif yargılamasıdır. CAS şikeyi tespit etti. Bu gezegende şikenin varlığını tespit etmeyen bir spor kurumu kalmadı. Fenerbahçe taraftarları hukun içinden gelen her kararı şok olarak algıladılar. Çünkü kendilerine gerçekler anlatılmadı. UEFA onlara neden ceza verdi? Fenerbahçe neden bunu açıklamıyor?

Aziz Yıldrım, 'Manisaspor'a 400 bin dolar borç verdim' diyor. Muhasebe kayıtlarında görülmesi lazım. Manisaspor maçı bittikten sonra İlhan Ekşioğlu, Aziz Yıldrım'ı arıyor ve 'Başkanım tarlaya bir ekim yaptıysanız, bunun kimseden haberi yok' diyor. " 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER