ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2014 Cuma 19:27

Hacıosmanoğlu: Çalınan şampiyonluk Avrupa'dan yola çıktı

Hacıosmanoğlu: Çalınan şampiyonluk Avrupadan yola çıktı


Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, "2011 yılında Trabzonspor’un elinden çalınan şampiyonluk Avrupa’dan yola çıktı." dedi.

Hacıosmanoğlu, yönetim kurulu üyesi Murat Türköz’ün Trabzon’un Of İlçesi’nde yaptırdığı okulun açılış törenin ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Fenerbahçe maçı öncesi Trabzon’da olağanüstü bir durum varmış gibi gösterilmesine tepki gösteren Hacıosmanoğlu, "Fenerbahçe maçlarının gerilmesinden nemalanmak isteyenler var onlara bu maçta fırsat vermeyelim diyorum. Çünkü bugüne kadar ortam ne kadar gerildiyse bundan hep biz zarar gördük. Biz dışarıda ortamı germeyelim ama sahada oynayacak oyuncularımız maçı kazanmak için ellerinden ne geliyorsa onu yapsın.” ifadelerini kullandı.

Maç gününe kadar şehirde kalıp bazı görüşmeler yapacağını belirten Hacıosmanoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Trabzon’un ne kadar medeni bir şehir olduğunu, burada şampiyonluklar kaybedildiği zaman, şampiyonlukları çalan takımların dahil alkışladığına, hep beraber şahit olduk. Bu şehir böyle bir şehirdir. Onun için bu şehirde hiçbir zaman güvenlik sorunu yaşanmaz, şehre gelen insanlarında ekstra bir güvenlik önlemi isteme hakları yok. Buraya kim geliyorsa gelsin, biz onları saha dışında her zaman Trabzonluya yakışır şekilde muhafaza edip geri göndermesini biliriz. Ama sahadaki oyuncu arkadaşlarımızın da, bu maçın önemini, ne kadar değerli olduğunu bilip, ona göre mücadele edip, Trabzon’a yakışan galibiyeti alacaklarına inanıyorum.”

Trabzon’un medeni insanların yaşadığı bir şehir olduğuna vurgu yapan Hacıosmanoğlu, “Hep beraber el birliği ile bu konuya hassasiyet gösterelim. Geçmiş maçlara baktığınız zaman da, ortam ne kadar gerildiyse bundan hep Trabzonspor zarar gördü, bu gerginlikler Trabzonspor’a fayda sağlamadı. Bunların tersini yapalım, ortamın gerilmesine müsaade etmeyelim.” dedi.

Futbolcuların da yaşanan sürecin hassasiyetini bilip sahada ona göre mücadele edeceklerine inandığını kaydeden Hacıosmanoğlu, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Sonuçta burada mücadeleyi verecek olan oyuncu kardeşlerimiz, yaşanan bütün sürecin hassasiyetini bilip sahada da ona göre mücadele edeceklerdir. Ben kendilerine de söyleyeceğim. 2011 yılında Trabzonspor’un elinden çalınan şampiyonluk Avrupa’dan yola çıktı. Yakında herkes bu ülkede neler olacağını görecek. İspanya’daydım, Türkiye’de herkes PTT 1. Lig’den bahsediyor ama insanlar orada PTT 1. Lig’den bahsetmiyorlar. Kimlerin başına neler geleceğini herkes görecek. Bizim hakkımızı gasp edenlerin de haklarını korumaya çalışanlar Türk futbolunun başına ağır cezalar geldiği zaman bakalım ne yapacaklar. Türk futbolunu mu, Avrupa’dan ya da dünyadan soyutlayacağız, yoksa emek hırsızlarına gerekli cezalar mı verilecek, birlikte göreceğiz. Avrupa’dan bir şeylerin yola çıktığını herkes bilsin."

“PTT 1. LİG BİLE HAYAL”

Hacıosmanoğlu, ‘Sizin söylemlerinizden Fenerbahçe için PTT 1. Ligi’nin hayal olduğunu anlıyoruz, doğru mudur?’ şeklindeki soruya ise, şöyle cevap verdi: “Benim aldığım duyumlara göre o bile hayal olacak. Barcelona’nın başkanından tutun Lyon’un başkanına kadar aklınıza gelebilecek çoğu kişi ile görüştüm. FIFA’dan da insanlar vardı. Avrupa Kulüpler Birliği Başkanı Karl Heinz Rummenigge ile de bu konuyla ilgili özel bir toplantı yapacağız. Tünelin sonu görünüyor. Hep beraber seyredeceğiz. Avrupa’daki kulüp başkanları da şikeyi konuşuyorlar. Onlar, ‘Bizde ülkelerin takımlarıyız, biz ceza alıyoruz da Türkiye’deki takımlar neden ceza almıyor’ diyorlar.”

 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER