ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sisli
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 21:43

Hacettepe Üniversitesi, Türk Telekom'u yendi


Beko Basketbol Ligi'nde iki başkent temsilcisinin karşılaştığı maçta Hacettepe Üniversitesi, Türk Telekom'u 77-70 yendi.
     Karşılaşmaya her iki takım da hücumlardan boş dönerek başladı. Maçın ilk sayısını 1. dakikada Eldridge ile bulan Hacettepe Üniversitesi, 2. dakikayı 2-0 önde geçti. Zupan ve Ceyhun ile dış şutlardan istediği sonuçları alan Türk Telekom, 3. dakikada durumu 6-2'ye getirdi. Pota altında Hüseyin, Grundy ve Ogün ile art arda basketler üreten Hacettepe Üniversitesi, yeniden öne geçerek ilk periyodu 19-12 üstün tamamladı.
     Maçın ikinci periyodunun başında her iki takım da karşılıklı sayılar buldu. Türk Telekom'dan Ceyhun ve Can Uğur'un basketlerine Hacettepe Üniversitesi, deneyimli oyuncusu Hüseyin ile karşılık verdi. İlk 4 dakikalık dilimde Türk Telekom 6, Hacettepe Üniversitesi ise 4 sayı üretebildi. 14. dakikası 23-28, 16. dakikası 27-24 Hacettepe Üniversitesi'nin üstünlüğüyle geçilen karşılaşmanın 19. dakikasında Türk Telekom, Barış'ın 3 sayılık basketiyle durumu 34-32'ye taşıdı. Bu dakikadan sonra Polat ile üst üste iki 3 sayılık basket bulan Hacettepe Üniversitesi, ilk yarıyı 38-36 önde bitirdi.
     Üçüncü periyoda hızlı başlayan Türk Telekom, ilk 2 dakikada rakibinin sayı üretmesine izin vermezken Williams ve Can Uğur ile bulduğu basketlerle tekrar öne geçti: 41-38. Hacettepe Üniversitesi, bu periyotta ilk sayısını 23. dakikada Grundy ile buldu. Hüseyin ve Grundy ile etkili olmaya çalışan Hacettepe Üniversitesi, 27. dakikada eşitliği yakaladı: 45-45. Bu dakikadan sonra hücumda etkili olan ve Ceyhun ile üst üste sayılar üreten Türk Telekom, dördüncü periyoda 55-51 önde girdi.
     Son çeyreğe sert savunma yaparak başlayan Hacettepe Üniversitesi, pota altında da etkili oldu. Grundy ile pota altından ve dış şutlardan 5 sayı üreten mor-beyazlılar, 32. dakikada 57-55 öne geçti. Ceyhun ve Alper'in sakatlanmasının ardından hücum gücünü kaybeden rakibi karşısında Tucker, Polat ve Eldridge ile etkili olan Hacettepe Üniversitesi, karşılaşmanın bitimine 5 dakika kala farkı 6 sayıya çıkardı: 57-63. Kalan 5 dakikada da üstünlüğünü devam ettiren Hacettepe Üniversitesi, sahadan 77-70 galip ayrıldı.
     Türk Telekom'dan Ceyhun ve Hacettepe Üniversitesi'nden Grundy, attıkları 20'şer sayıyla sahanın en skorer isimleri oldu.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER