ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 19:04

Hacettepe Üniversitesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi'ni yendi


Beko Basketbol Ligi'nde Hacettepe Üniversitesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi'ni 88-70 yendi.

Karşılıklı basketlerle başlayan maçta Antalya Büyükşehir Belediyesi, Reha, Jordan ve Eren Beyaz ile sayılar buldu. Farkı bir ara 6 sayıya kadar çıkaran ev sahibi takım, hızlı hücumlardan yararlanamayınca Hacettepe Üniversitesi, farkı Ali ve Muhammed ile kapatmaya çalıştı. Oyundan kopmayan ve son hücumda da etkili olan Antalya Büyükşehir Belediyesi, ilk periyotu 25-17 önde tamamladı.

İkinci periyoda hızlı başlayan taraf, Antalya Büyükşehir Belediyesi oldu. Ev sahibi takım, bitime iki dakika kala farkı 10 sayıya kadar çıkardı. Hacettepe Üniversitesi, Ali ile pota altında sayılar bulunca farkı 3 sayıya kadar düşürdü ve ilk devre 41-38'lik skorla sonuçlandı.

Üçüncü çeyrekte Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin pota altında yaptığı top kayıplarını Hacettepe Üniversitesi iyi değerlendirdi ve ilk 5 dakikada farkı 8 sayıya kadar çıkardı. Üçüncü çeyrekte etkili olan konuk takım, attığı sayılarla farkı korudu ve periyodu 52-60 önde tamamladı.

Son çeyrekte iki takım da başa baş bir mücadele ortaya koydu. Ancak genç oyuncularıyla karşılaşmaya devam eden Antalya Büyükşehir Belediyesi, farkın açılmasına engel olamadı. Ligden düşen iki takımın mücadelesini Hacettepe Üniversitesi 88-70 kazandı.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER