ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Haziran 2014 Pazar 10:49

Güreş Milli Takımı'nda, Polonya hazırlığı!

Güreş Milli Takımında, Polonya hazırlığı!

Gençler Serbest Güreş Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası'na Bolu'da hazırlanıyor.


Gençler Serbest Güreş Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası'na Bolu'da hazırlanıyor.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Aladağ Kamp Eğitim Merkezi'nde kampa giren miller, 17 - 22 Haziran'da Polonya'nın Katowice kentinde yapılacak Gençler Avrupa Güreş Şampiyonası'na günde çift antrenmanla hazırlanıyor.
Sabah antrenmanına tepe koşusuyla başlayan milliler, daha sonra salonda ağırlık çalışması yaptı.

Gençler Serbest Güreş Milli Takım Antrenörü Tevfik Odabaşı, Bolu'da dördüncü kampa girdiklerini belirterek, "Avrupa Şampiyonası'na son hazırlık kampı. Şu anda form antrenmanları yapıyoruz. Güzel bir ortam var ve çocuklar memnun. Havası güzel. İnşallah bu kamptan verim alacağız" şeklinde konuştu.

Kampta 26 sporcu bulunduğuna dikkati çeken Odabaşı, "Bunlardan 8'i Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi temsil edecek. Bu 8 sporcumuz belli ve diğer arkadaşlar da onlara yardımcı olmak için kampta bulunuyor" şeklinde konuştu.
"Biz geçen yılın Avrupa üçüncüsü takımız" diyen Odabaşı, "Geçen yıl üç şampiyon ve bir Avrupa ikincisi çıkartmıştık, geçen seneki şampiyonada. Bu şampiyonada da onun üzerine koyacağız çünkü beklentiler çok fazla. Sporcular kaliteli olunca başarı daha çok bekleniyor. Biz, Avrupa Şampiyonası'nda sekiz sıklette sekiz madalya bekliyoruz. Her sporcumuz madalyaya çok yakın" ifadesini kullandı.

- "Hamza Yerlikaya'nın ekibinde olmaktan bizler mutluyuz"

Odabaşı, şampiyonada üç takımın yarışacağını, ilk etapta serbest, daha sonra kadın ve son olarak da grekoromen milli takımlarının yarışacağını söyledi.

Son yıllarda Türkiye'de güreş sporunun öne çıktığına işaret eden Odabaşı, sözlerini şöyle tamamladı:
"Tabii ki bunun en büyük sebeplerinden biri markalaşmış, ülkemize çok sayıda şampiyonluklar kazandırmış büyük bir federasyon başkanına sahibiz. Hamza Yerlikaya'nın ekibinde olmaktan mutluyuz. Her sporcu, en iyisi olmak ister. Ülkemizde ve dünya üzerinde de en iyi şu anda Hamza Yerlikaya. Asrın sporcusu seçilmiş başkanımız var. Başkanımız idolümüz. Her sporcunun odasında Hamza Yerlikaya'nın fotoğrafı vardır çünkü en iyisi o. Öyle bir başkana layık olmak için çalışıyor bu sporcular. Onun için hedefimiz her zaman çok büyük oldu."
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER