ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 20:06

Gurbetçiden Yerköy İdmanyurduspor’a malzeme desteği

Gurbetçiden Yerköy İdmanyurduspora malzeme desteği


Hollanda'da yaşayan Yozgatlı gurbetçi Abdullah Sarı, Yozgat’ın Yerköy İdmanyurduspor Kulübü'ne malzeme desteğinde bulundu.

Hollanda’nın Lahey kentinde Yozgatlılar 66 Vakfı altında amatör kulüpte mücadele eden Anadolu Futbol Kulübü takım kaptanı Abdullah Sarı, Yerköy İdman Yurdu'nu basından ve internetten takip ettiğini ve bu kulübün başarısının artması için elinden gelen her türlü desteği vereceğini söyledi. Lahey Yozgatlılar 66 Vakfı bünyesinde kurdukları Anadolu Kulubü’nün aynı zamanda takım kaptanlığını yaptığını söyleyen Sarı, "Bizim takımımız Türk ve diğer ülkelerin futbolcularından oluşuyor. Güzel bir birliktelik sağladık. İnşallah elimizden geldiğince bu tür desteklerimiz devam edecek." dedi.

Yerköy İdmanyurduspor Kulüp Başkanı Ayhan Çelik de kulüplerine yapılan yardımdan dolayı M&AKİ firması ve Abdullah Sarı’ya teşekkür etti. Başkan Çelik, “Bu tür desteklerin tabii ki takıma katkısı olur. Yardımseverlik bizim kültürümüzde var olan değerlerimizin başında gelir. İlk fırsatta ben de Hollanda’ya giderek vakfı ve kulübü ziyaret edeceğim. Ayrıca iki kulübün kardeş kulüp olması yönünde karar aldık." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER