ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Eylül 2013 Çarşamba 12:19

Gündem 'kaostan çıkma' planı!

Gündem kaostan çıkma planı!

Fenerbahçe Kulübü kongre üyesi Lütfü Tomuş'tan "kaos ortamından en az zararla çıkmak" için öneri.


Fenerbahçe Kulübü'nün kongre üyesi Lütfü Tomuş, 3  Temmuz sürecinin kulübe yaşattığı mağduriyetin ileriki yıllarda daha çok  hissedileceğini ifade ederek, "Kulübün içinde bulunduğu kaos ortamından en az  zararla çıkmasının ve gelecekte daha güçlü ve iddialı olabilmesinin yolu, asgari  2 milyon üyeli bir spor kulübü olmasıyla mümkündür" dedi. 
 
Kulübün 2000 yılındaki seçimli genel kurulu öncesi başkan adaylığıyla  gündeme gelen Bursa ve İzmir'in eski emniyet müdürü Tomuş, olağanüstü genel kurul  süreciyle ilgili AA muhabirine değerlendirme yaptı. 
 
3 Temmuz 2001'de başlayan sürecin ardından UEFA ve  CAS kararlarıyla  kulübün oldukça yıprandığını savunan Tomuş, yaşanan bu olumsuzluklarda en büyük  ızdırabı ve mağduriyeti, kongre üyeleriyle taraftarların çektiğini belirtti. 
 
Tomuş, Fenerbahçe Kulübü'nün kongre üye sayısını artırması gerektiğini  vurgulayarak, şunları kaydetti: 
 
"Fenerbahçe Spor Kulübü'nün İçinde bulundugu bu kaos ortamından en az  zararla çıkmasının, gelecekte daha güçlü ve iddialı olabilmesinin yolu, kongre  üyelerinin kararıyla yapılacak tüzük tadilatıyla, 25 milyon taraftarı olan  kulübün asgari 2 milyon üyeli bir spor kulübü olmasıyla mümkündür. Başkan adayı  olduğum 2000 yılı kongresinde bunu projelerim arasında kongre üyelerine  sunmuştum. Kaos ortamından daha güçlü çıkışın tek yolu budur. 2 milyon üyeden  alınacak giriş aidatı ile 1 milyar dolarlık bütçeye ulaşmak mümkündür. Taraftar  bu özlemi beklemektedir. Yeterki engel olunmasın." 
 
Fenerbahçe'yi bugünkü duruma getirenlerin bulundukları pozisyonları  terk etmek niyetinde olmadıklarının görüldüğünü ifade eden Tomuş, bugünün sıcak  şartlarında uğranılan maddi  ve manevi kayıpları tam olarak tespitin mümkün  olmadığını savunarak şöyle devam etti: 
 
"106 yıllık tarihinde Fenerbahçe Spor Kulübü'nün yaşamakta olduğu bu  ızdırap ve mağduriyet, önümüzdeki günler ve yıllarda daha çok hissedilecektir.  Bugünün sıcak şartlarında uğranılan maddi ve manevi kayıpları tam olarak tespit  etmek mümkün olmamaktadır. Bu durumun tespitinin yapılabilmesi ancak ve ancak  Fenerbahçe Spor Kulübü'nü bu noktaya taşıyan aktörlerin sahadan çekilmeleri ile  mümkün olacaktır. Fenerbahçe Spor Kulübü'nü bu hale getiren aktörlerin  bulundukları pozisyonları terk etmek niyetinde olmadıkları görülmektedir. UEFA ve  CAS kararlarına rağmen, bu kişilerin kendilerini haklı görmelerinin izahını  yapmak aklıselim sahibi kişiler için mümkün değildir." 
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER