ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 18:39

Görme Engelli Judocular Türkiye şampiyonu oldu


Türkiye Görme Engelliler Federasyonu Başkanlığı'nın 2013 faaliyet programında yer alan ve 01–03 Mart 2013 tarihleri arasında Kocaali’de yapılan “Türkiye Görme Engelliler Judo Şampiyonası” katılan Adıyamanlı sporcular madalya ile döndü.

Görme engelli Judocu Ahmet Hakan Tunç’un 73 kiloda Ümitler Türkiye Şampiyonu olduğunu belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, Hayri Coşkun Gençler 82 kilo Türkiye birincisi olurken, umut Can Geçer Ümitler 50 kilo Türkiye üçüncüsü olarak madalya aldığını söyledi.

Kocaali’de düzenlenen Türkiye Görme Engelli Judo Şampiyonası'na Adıyaman’dan 1 idareci 1 antrenör 3 sporcu ile katılımın sağlandığını belirten İl Müdürü Bağcı, "İlimizde Judo sporuna ilgi her geçen gün artıyor. Özellikle görme engelli gençlerimizin spor olan ilgisi ve elde ettikleri başarılar hepimizi mutlu ediyor. İstenildiğinde engelli bile olsanız başarıyı yakalamanın çok kolay olduğunu azimli çalışmalarını başarıya madalyaya dönüştüren sporcularımız bir kez daha göstermiştir. Ben görme engelli sporcularımızın başarılarının diğer sporculara ve özellikle de engelli gençlerimize örnek olacağı umudundayım. Müsabakalara katılarak 2 Türkiye birinciliği ve bir Türkiye Üçüncülüğü elde ederek madalya alan görme engelli sporcularımızı ve antrenörlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER