ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 18:13

"Görevdeyiz, transfer çalışmaları da sürüyor"

"Görevdeyiz, transfer çalışmaları da sürüyor"


BURSA (CİHAN)- Bursaspor Kulübü İkinci Başkanı Recep Bölükbaşı, kulüp başkanı İbrahim Yazıcı’nın ölümünden sonra mevcut yönetimin çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. Bölükbaşı, transfer çalışmalarının da aralıksız devam ettiğini, teknik heyetin pazartesi günü yönetim kurulu ile bir araya gelerek çalışmaları değerlendireceklerini, gerekirse transfere imza atacaklarını söyledi.

Kent Meydanı’nda düzenlenen FIFA U20 Dünya Kupası organizasyonunda gazetecilere açıklamalarda bulunan Bursaspor İkinci Başkanı Recep Bölükbaşı, “Rahmetli başkandan sonra, biliyorsunuz şampiyon başkan. Biz de şampiyon yönetimiz. Şu anda yönetim kurulu ile olan birlikteliğimiz devam ediyor, hiç durmadan yola devam ediyoruz. Olağanüstü bir kongre yaşayacağız. Başkanımızın sağlığında da 3 kongre geçirdik. Son kongrede üç yıllık almıştık, 2 yılımız daha vardı. Sanki kongre olmayacak gibi hesaplarımızı yapmıştık. Ama ilahi takdir çok sevdiğimiz başkanımızı kaybettik. Yönetim kurulu şu anda görevde. Görevini de layıkıyla yapıyor. Tüm arkadaşlarımız da çalışıyor. Pazartesi günü bir toplantımız var. Ben de ikinci başkanım ve geçici başkan olarak devam ediyorum.” dedi.

Bir gazetecinin ‘aday mısınız?’ sorusunu da cevaplandıran Recep Bölükbaşı, merhum Başkan Yazıcı’nın da adaylığını divan toplantısında son saatte adaylık dilekçesi verdiğini hatırlattı.

Bölükbaşı, şunları kaydetti: “Adaylığım açıklamam diye bir şey olabilir belki ama hatırlarsanız başkanımız da hiç açıklamazdı. Divan kuruluna son dakikaya kadar açıklamazdı. Dilekçesini divan kuruluna son saatte verirdi. Biz şu anda yönetim olarak devam ettiğimizi, başkanımızın yapmak istediği, yönetimin yapmak istediği çalışmaları yapmak istediğimizi söylemek istiyorum. Adaylığını açıklayan arkadaşlar var. Onlara da teşekkür ediyoruz. Biz yönetim olarak yolumuza devam ediyoruz."

Gazetecilerin ‘Pazartesi günü yapılacak toplantı sonrası durum netleşir mi?’ sorusunu cevaplandıran Bölükbaşı, her şeyin net olduğunu dile getirdi. Bütün yönetim kurulu üyelerinin de hazır olduğunu belirten Bölükbaşı, “Şu anda net. Çünkü, Avrupa kupalarına katılmayı da bu yönetim kurulu çalışmalarıyla yaptık, başardık, geçmiş yıllarda olduğu gibi. Şampiyonluğu da bu yönetim yaşadı. Bundan sonra da bu yönetim daha iyi başarıları imza atmak için hep beraber devam edeceğiz. Bizim ve arkadaşlarımızın düşüncesi bu. Aday açıklama gibi bir sorunumuz yok. İşimize devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Transfer çalışmalarını da değerlendiren Bölükbaşı, eğer anlaşma sağlanan futbolcu olursa kongreyi beklemeden imza attırabileceklerini ifade etti. Bölükbaşı şöyle devam etti: “Teknik direktörümüz, futbol şube sorumlusu arkadaşımızla yurtdışında transfer listesinde bulunan futbolcularla görüşmeye gittiler. Pazartesi günü yönetim kurulu toplantısında teknik heyetimizin raporunu alıp değerlendirme yapacağız. Teknik direktörümüzün istediği bazı futbolcular var. Bunları değerlendireceğiz. Gerekirse de transfere imza attırırız."
CİHAN

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER