ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Kasım 2012 Pazartesi 13:59

Gordon Milne'den şok sözler

Gordon Milneden şok sözler

Beşiktaş'ın unutulmaz ingiliz hocası Milne, Galatasaray'ın Manchester United ile yapacağı maç öncesi Türkiye ve Türk seyircisini anlattı.


Beşiktaş'taki başarısıyla hafızalara kazınan Gordon Milne, Türkiye'deki anılarını şok sözlerle anlattı.

Ajansspor'un haberine göre, Gordon Milne şöyle konuştu:  "Beşiktaş'ı çalıştırdığım dönemlerde Trabzonspor maçlarına gittiğimde maç sırasında ve stadyum dışında üstümüze taş atarlardı, yangınlar çıkardı. Bu durum Türkiye-Avrupa veya diğer uluslararası maçlarda başka bir seviyeye taşınırdı.

United’ın yaşadığı yalnızca hoş geldin karşılamasının küçük bir parçasıydı. Havaalanında ölüm tehditleri aldılar ve oyuncuların çoğunun cesareti kırıldı. Elbette pek çoğu karşılama komitesine doğru yürürken çekilen fotoğraflarda gülümsüyordu. 35.000 kapasiteli Ali Sami Yen Stadyumun'daki taraftarlarla başa çıkmakta zorlandılar. Galatasaray taraftarlarının elindeki pankartlarda stadyumun “cehennem” olduğu yazıyordu" dedi.

Yaratılan düşmanca atmosferi uygunsuz bulduğunu söyleyen Milne, "Türk taraftarı ilkeldi" diyerek, “Saha kenarlarında büyük demir parmaklıkların yanı sıra, soyunma odasına giden küçük tünele de oyuncuların soyunma odasına müdahale etmeye çalışan taraftarları engellemek için parmaklıkları konulmuştu. Taraftarlar ortalığı kızıştırmak için maç başlamadan saatler önce gelirlerdi. Çok korkutucuydu. Takımlarımın orada oynadığını hatırlıyorum.

Taraftarla az iletişim kurmak bireysel olarak da az korkutucu oluyordu. Buna alışmazsanız, başarısız olurdunuz" ifadelerini kullandı.

 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER