ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 14:04

Google’dan Anneler Günü için doodle

Googledan Anneler Günü için doodle

Google, Anneler Günü için özel bir logo (doodle) hazırladı.


google'dan anneler günü doodle'ı

Özel günlerde, bazı kişilerin doğum günlerinde Google özel logo hazırlıyor. Bunlara “doodle” adı veriliyor. Google, Anneler Günü’nü unutmadı.
 
Anneleri onurlandıran bu özel günde annelere bir hediyede Google’dan geldi.

Anneler günü için doodle

 
Anneler Günü için Vikipedi ne diyor?
 
Anneler Günü, anneleri anmak ve onurlandırmak amacıyla tüm dünyada farklı zamanlarda kutlanan özel gün. Anna Jarvis’in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongrenin onayıyla Amerika çapında genişledi. Zamanla başka ülkelere de yayıldı.
Annelere armağan edilen bu özel gün Türkiye’de 1955 yılından bu yana kutlanmaktadır. Türkiye’de Mayıs ayının 2. Pazar günü Anneler Günü olarak kutlanır. Bu evrensel günde, Dünya’da milyonlarca anne, çocukları tarafından sevgi ve saygı ile anılır.
 
Tarihi
 
Anneler günü, anneleri onurlandıran bir özel gündür. Değişik günlerde ve değişik ülkelerde kutlanır. Bu günde anneler çeşitli hediyeler alır. Bu günü farklı ülkelerdeki insanlar yılın farklı günlerinde kutlarlar.
Anneler günü geleneği, Antik Yunanlıların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa’nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER