ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mayıs 2014 Perşembe 14:56

"Gökhan'dan kesinlikle vazgeçmedik"

"Gökhandan kesinlikle vazgeçmedik"

Beşiktaş'ta kiralık olarak forma giyen Gökhan Töre'nin gelecek sezon takımdan ayrılacağı yönündeki iddialara siyah-beyazlı yönetimden açıklama geldi.


Beşiktaş Kulübü Futbol A Takımından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Kavalcı, milli futbolcu için Rusya'nın Rubin Kazan kulübüyle yapılan görüşmelere devam ettiklerini ve bonservis pazarlığının tüm hızıyla sürdüğünü açıkladı.
AA muhabirinin konuyla ilgili sorularını yanıtlayan Kavalcı, Gökhan Töre'nin bonservisini alma düşüncesinden kesinlikle vazgeçmediklerini vurgulayarak, şu ifadeleri kullandı:

"Oyuncumuz Gökhan Töre için Rubin Kazan kulübüyle kurduğumuz temaslara devam ediyoruz. Kendisi için belirlenen bir bonservis bedeli var fakat daha önce de defalarca ifade ettiğimiz gibi bu bedel bizim için yüksek. Söz konusu rakam üzerinde indirime gitmeleri için çalışmalar ve görüşmeler yapıyoruz. Gökhan'dan kesinlikle vazgeçmiş değiliz, kendisi bizim en önemli oyuncularımızdan bir tanesi. Rubin Kazan yönetimi yaptığımız teklifin ardından bize kesinlikle bir ret cevabı vermiş değil. Transfer komitesi olarak kendilerinden haber bekliyoruz fakat bugün itibarıyla netleşmiş bir şey yok."

"Gökhan, Beşiktaş'ı çok sevdiğini söylüyor"

Gökhan'ın Galatasaray ve Fenerbahçe'nin de transfer listesinde yer aldığı iddialarının hatırlatılması üzerine ise Ahmet Kavalcı şunları kaydetti:
"Burada önemli olan oyuncunun ne düşündüğü. Gökhan, Beşiktaş'ı çok sevdiğini, camiayı, hocalarını ve arkadaşlarını fazlasıyla benimsediğini ve en büyük isteğinin Beşiktaş'ta kalmak olduğunu söylüyor. Takımda kendisine sağlam bir yer edindi ve düzenli olarak forma giydi. Sanırım oyuncumuzun bu düşünceleri konuyla ilgili verilebilecek en iyi cevaptır. Transfer dönemlerinde bu tür haberlerin çıkmasına artık şaşırmamak lazım."

"Kendisi de Beşiktaş'a tamamen bağlanmak niyetinde"

Kavalcı, Gökhan Töre'nin Beşiktaş'taki kariyerine bir sezon daha kiralık olarak devam etmesini istemediklerini belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:

"Biz kendisini önümüzdeki sezon için kiralamak istemiyoruz. Futbolcumuzun bonservisini almanın peşindeyiz. Kendisi de zaten kiralık olarak forma giymektense, tamamen Beşiktaş'a bağlanmak niyetinde. En yakın zamanda bu transferde orta noktayı bulup, dedikodulara son vermeyi istiyoruz. Transferde istediğiniz sonuçları bazen çabucak alamayabiliyorsunuz. Zamanla pürüzleri gidereceğimize olan inancımız tam."

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER