ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Şubat 2014 Pazartesi 15:48

Giresunspor Kulübü Başkanı Bozbağ:


Giresunspor Kulübü Başkanı Mustafa Bozbağ, transfer yasağının kaldırılamaması nedeniyle, Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup'ta yollarına mevcut kadroyla devam edeceklerini söyledi.
Bozbağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 7 Ocak'ta başlayan devre arası transfer döneminin bugün sona ereceğini anımsattı. Kulübün piyasaya ve futbolculara olan gecikmiş borcu nedeniyle transfer yasağının bulunduğunu ve ihtiyaç duyulan 600 bin liranın temin edilemediğini ifade eden Bozbağ, "Yönetim kurulu olarak bizim bu parayı bulma şansımız yoktu. Giresun kamuoyu ve kentin mülki amirlerinden destek istedik ancak transfer yasağının kaldırılması için gereken meblağı toparlayamadık. Elimizden geleni yaptık ancak başarılı olamadık" diye konuştu.
Giresunspor'un transfer yasağının kaldırılması için ödemesi gereken borç miktarının, önümüzdeki aylarda 2,5 milyon lirayı bulabileceğine dikkati çeken Bozbağ, "Bizim tüm endişemiz gelecek için. Transfer yasağının kaldırılması adına ihtiyaç duyulan 600 bin liranın birkaç ay sonra en az 2,5 milyon liraya yükseleceğini tahmin ediyoruz. Bu, Giresunspor adına çok ciddi bir rakam. Bu kaynağı bir araya getirme şansımız yok. Giresun, önümüzdeki süreçte bugünleri arayacaktır" ifadelerini kullandı.
Bozbağ, Giresunspor'un mevcut kadrosunun başarıyı yakalayabileceğine inandıklarını belirterek, "Transfer yasağının kaldırılamaması nedeniyle mevcut kadroyla yolumuza devam edeceğiz. Zaten ligde play-off mücadelesi veriyoruz. Mevcut kadromuz, bu ligde başarıyı yakalayacak güçte. İnşallah sezon sonunda bu kadroyla hedefimize ulaşırız" dedi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER