ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ağustos 2013 Pazartesi 19:27

Gervinho’nun yolunu Drogba açtı

Gervinhonun yolunu Drogba açtı

Yardım işlerindeki öncü kimliği ile bilinen Didier Drogba, vatandaşına tavsiye verdi. Gervinho da bir vakıf kurarak harekete geçti


Onur Dinçer'in haberi; 

Fildişi Sahilli futbolcu Gervinho futboldan kazandığı paraları artık hayırlı işlerde de kullanacak. Sezon başında Arsenal’den İtalya’nın Roma takımına transfer olan 26 yaşındaki oyuncunun kendisine ait bir vakıf kurmak için girişimlere başladığı öğrenildi.

Yaptığı hayır işleri ile bu alanda öncü isimlerden bir tanesi olan Galatasaraylı Didier Drogba’nın da bu girişimde payı olduğu belirlendi. Gervinho’nun, 2007’den bu yana kendi ismiyle kurulu vakfı aracılığıyla gerçekleştirdiği yardım faaliyetleri nedeniyle önemli bir tecrübesi olan Drogba’dan konuyla ilgili tavsiyeler aldığı ve ardından bu sosyal projeyi hayata geçirmeye karar verdiği belirtildi.

Vakfın gala gecesini Aralık ayı içerisinde gerçekleştirmeyi düşünen Gervinho’nun Drogba başta olmak üzere birçok Afrikalı oyuncuyu bu önemli geceye davet edeceği, bir diğer Galatasaraylı Eboue’nin de davet alacak isimler arasında yer alacağı ifade edildi. Gece, Abidjan’daki Fildişi Oteli’nin Kongre Salonu’nda gerçekleştirilecek.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER