ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ekim 2013 Çarşamba 12:39

"Gençlerbirliği için bir milat"

"Gençlerbirliği için bir milat"

Kırmızı-siyahlı takımın yeni teknik direktörü Mehmet Özdilek: "Bugün yeni bir gün, Gençlerbirliği için milat"


Spor Toto Süper Lig'de zor günler geçiren  Gençlerbirliği'nin yeni teknik direktörü Mehmet Özdilek, "Bugün yeni bir gün,  Gençlerbirliği için milat" diye konuştu. 
 
Beşiktaş'ta futbol oynadığı dönemde oyun stili olarak Belçikalı ünlü  futbolcu Enzo Şifo'ya benzetilen Mehmet Özdilek, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, başkent temsilcisinin yönetimiyle, taraftarıyla, camiasıyla  Türkiye'nin lokomotif takımlarından olduğunu belirterek, "Gençlerbirliği hak  etmediği bir yerde. Oyuncuları tanıdığım, bildiğim ve güvendiğim için onlarla  yola çıkmaya karar verdim. Enerjimiz de pozitif olarak takıma yansıdı" dedi. 
 
Kırmızı-siyahlı kulübün zor bir süreç yaşadığını ifade eden "Şifo"  Mehmet, şunları söyledi: 
 
"Ama biz hiçbir bahaneye sığınmayacağız, çözümün bir parçası olacağız.  Bunu başarabilecek gücümüz var, elimizdeki kadroda tecrübeli, kaliteli  oyuncularımız var. Onlara inandığımız için de buradayız. Bugün yeni bir gün,  Gençlerbirliği için milat. Amaç bulunduğu yeri kabul etmeyen, hep yukarıları  hedefleyen bir takım olgusu yaratmak. Hiç kimsenin şüphesi olmasın bunu da  yaratacağız." 
 
Ankara'nın Süper Lig'deki tek temsilcisi kırmızı-siyahlı ekibin bu  sezon yaptığı başlangıçla sadece hemşehrilerine değil Türkiye'ye "şok"  yaşattığını dile getiren Özdilek, sözlerini şöyle tamamladı: 
 
"Futbolda bunlar var. Bunu yaşamalı mıydı? Hayır yaşamamalıydı.  Gençlerbirliği çok köklü bir kulüp, vizyonu olan bir başkana ve yöneticilere  sahip. Çok daha iyi yerleri hak ediyor. Gençlerbirliği yukarılarda olmalı, üst  sıraları kovalamalı. Antalyaspor'da göreve başladığımda 2 puandaydı, 2 puan  öndeyiz. Zoru seviyoruz. Risk evet ama hayatta riskler almadan başarı olmuyor.  Tekrar ediyorum, oyuncu grubuna çok güveniyorum. Eksiklerimiz olabilir ama  giderecek zamanımız olacak." 
 
Cavcav: "Keyfimden değiştirmiyorum" 
 
Gençler Birliği Başkan İlhan Cavcav ise çok teknik direktör değiştiren  bir kulüp başkanı olduğunu ancak bunu keyfi yapmadığını dile getirdi. 
 
Cavcav, başkent temsilcisinin teknik direktör Mehmet özdilek ile  anlaşılmasının ardından yapılan ilk yönetim kurulu toplantısı sonrası Kasımpaşa  maçının ardından meydana gelen değişiklikler nedeniyle bir araya geldiklerini  kaydetti. 
 
Teknik direktör arayışlarında görüşülen isimler arasında ekonomik ve  kulübe en uygun olanında karar verdiklerini ifade eden İlhan Cavcav, şunları  söyledi: 
 
 "Görüştüğümüz antrenörler içinde ekonomik olarak bize en uygun geleni  Mehmet Özdilek oldu. Kendisiyle her konuda anlaştık. Yapmış olduğumuz sözleşme  iki yıllıktır ama gönlümüzde yatan daha uzun süredir. Ben öyle çok antrenör  değiştiren bir kulüp başkanıyım ama bunlar keyiften değişmiyor, keyfimden  değiştirmiyorum. Antalyaspor'da 4-5 sene gibi bir zaman başarıyla teknik  direktörlük yapmış kardeşimizin Gençlerbirliği'nde de aynı başarıyı göstereceğine  inanıyorum." 
 
 Uzun yıllardır kırmızı-siyahlı kulüpte başkanlık yaptığı hatırlatan  İlhan Cavcav, taraftarın Kasımpaşa maçında ilk kez kendisini istifaya çağırdığını  kaydederek, "İstifayı gayet ciddi bir şekilde düşündüm. Şu anda kulübün bana en  çok ihtiyacı olduğu zamanda böyle bir kararı vermenin kulübün lehine değil  aleyhine olacağını düşündüm. Ben ve yönetimim görevimizin başındayız" şeklinde  sözlerini tamamladı. 
 
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER