ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Kasım 2013 Cuma 14:06

Genç futbolcunun hedefi "Milli forma"yı giymek

Genç futbolcunun hedefi "Milli forma"yı giymek

Denizlispor'un genç yeteneği Şevki Çınar: "Milli formayı giymek çok özel bir duygu, en büyük hedefim bu duyguyu yaşamak"


PTT 1. Lig ekiplerinden Denizlispor'un 18 yaşındaki  genç yeteneği Şevki Çınar, Milli Tkım formasını giymenin çok özel bir duygu  olduğunu belirterek, "Bu duyguyu yaşamak en büyük hedefim" dedi. 
 
Denizlispor akademi ligi takımlarda gösterdiği performansla her sezon  bir üst kademeye çıkan Şevki Çınar, bu sezon başında profesyonel yapılarak  Denizlispor A takımına alındı. 
 
Performansıyla hem teknik ekibin gözüne, hem de birçok kulübün  transfer listesine giren lise son sınıf öğrencisi genç yetenek, futbolla eğitim  hayatını birlikte yürütüyor. 
 
Futbol bilgisi ve yeteneğiyle de ön plana çıkmaya başardığı bildirilen  Çınar, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu sezon takımının formasını ilk olarak  Trabzon 1461 maçında 70. dakikada giyerek, maçın uzatma dakikalarında attığı ilk  golü unutamadığını dile getirdi. 
 
Kendisine gösterilen güveni boşa çıkarmamak için daha yoğun  çalıştığını belirten Çınar, antrenmanların ardından ekstra idman yaptığını  belirtti. 
 
Çınar,  "Verilen şansı da iyi değerlendirdiğimi düşünüyorum. Her zaman  futbol anlayışımın üzerine koyarak yükselmeyi hedefliyorum. Takımdaki ağabeylerim  bana iyi davranıyorlar ve bana yardım ediyorlar, ezmiyorlar. Bu sezonu en iyi  şekilde bitirip, üst düzey takımlarda oynamak istiyorum. Gökhan Töre, Arda Turan,  Nuri Şahin ve Mesut Özil'i örnek alıyorum. Milli formayı giymek çok özel bir  duygu, en büyük hedefim bu duyguyu yaşamak" dedi. 
 
Teknik Direktör Yusuf Şimşek'in kendisine çok güvendiğini ifade eden  genç futbolcu, "Hocamız, bunu Orduspor maçında ilk on birde oynatarak  gösterdiğini düşünüyorum. Biz Yusuf hocamızı televizyondan izliyorduk. Üst düzey  futbol oynamış birisi, inşallah ben de onun yaşadıklarını yaşarım. Milli formayı  giymek çok özel bir duygu, en büyük hedefim bunu duyguyu yaşamak" diye konuştu. 
 
 "Türk futbolunun güzel bir yıldız kazanacağını düşünüyorum" 
 
Şevki'nin genç, yetenekli ve futbolu iyi bilen bir oyuncu olduğunu  kaydeden Denizlispor Teknik Direktörü Yusuf Şimşek ise, şunları söyledi: 
 
"Geçen hafta Orduspor maçında oynadı, bundan sonra da şans vereceğiz.  Yolunu bozmazsa çalışmaya devam ederse Türk futbolunun güzel bir yıldız  kazanacağını düşünüyorum. Bilgi ve tecrübemi bütün futbolcu arkadaşlarımıza  aktarmaya çalışıyorum. Amacımız geçmiş yıllarda olduğu gibi genç oyuncularımızı  büyük takımlara transfer yapmasıdır. Bütün çabalarımız bunun için. Şevki'nin genç  olması büyük bir avantaj, futbolu biliyor. Takımızda genç oyuncu çok hepsi bizim  için değerli şevki de bunlardan bir tanesi." 
 
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER