ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Sisli
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2014 Salı 21:04

Genç Burak Klitschko kardeşlere rakip oluyor

Genç Burak Klitschko kardeşlere rakip oluyor


Profesyonelliğe yükselen en genç Türk boksör unvanına sahip Burak Şahin, kariyerindeki basamakları adım adım çıkmaya devam ediyor. Ağır sıklette dövüşen Şahin, geçtiğimiz günlerde Berlin’de düzenlenen boks galasında Alman boksör Marko Angermann’ı 2. rauntta teknik nakavtla devirip üst üste dördüncü galibiyetini aldı.Türk boksör Klitschko kardeşlere rakip olarak gösteriliyor.

Berlin-Moabit Universal salonunda Profi Türk Ecboks şirketinin düzenlediği boks gecesinde ringe çıkan üç Türk boksörümüz üst üste aldıkları mağlubiyetlerle Türk seyircileri hayal kırıklığına uğrattı. Türk boksörlerimizden Gökhan Kaya, Varol Vekiloğlu ve Aziz Baran, rakiplerine karşın iyi bir performans sergileyemeyince ringden mağlubiyetle ayrılan boksörler oldu.

Gecenin son karşılaşması için ringe çıkan son boksörümüz genç yetenek Burak Şahin, ağır sıklette çıktığı karşılaşmada yüzümüzü güldürdü. Türk boksör Alman rakibi Marko Angermann’a ringi adeta dar etti. Sağlı sollu sert yumruklarla rakibine iki raunt sonunda havlu attırdı. Boksörümüzün galibiyetiyle yüzlerce Türk seyirci salonu adeta bayram yerine çevirdi. Şahin, müsabaka sonrası yaptığı açıklamada kariyerinin henüz başında olduğunu, amacının önce Avrupa son da dünya şampiyonluk kemerlerini takmak olduğunu söyledi.

URKAL: BURAK YUMRUKLARINI ‘BALYOZ’ GİBİ KULLANIYOR
Karşılaşmayı izleyenler arasında eski Avrupa Şampiyonu Oktay Urkal da vardı. Genç Burak’ı çok beğendiğini belirten Urkal, “Profesyonel boksta Türkler arasında böyle başarılı bir sporcunun çıkması beni çok mutlu etti. Burak yumruklarını ‘balyoz’ gibi kullanıyor. Maçlarını hep nakavtla kazanmış. Biraz daha çalışırsa benim zamanında kazandığım Avrupa şampiyonluk kemerini en kısa zamanda alacağından eminim. Yakın zamanda alacağı kemerlerle gurur duyacağız.” dedi.

EC Bokspromotion kulübünün sahibi Erol Ceylan da karşılaşma sonrası, “Burak’ın dövüş stili tıpkı Muhammed Ali’ye benziyor. Çok sert vurabilen bir boksör. Süper bir maç çıkarttı. Biraz daha ringde tecrübe edindikten sonra Avrupa şampiyonluğuna en kısa zamanda ulaşır.” şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER