ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2013 Salı 14:28

"Gekas'a ihtiyacımız yok"

"Gekasa ihtiyacımız yok"

Akhisar Belediyespor Başkanı Hüseyin Eryüksel, "Gekas'a ihtiyacımız yok" dedi.


Akhisar Belediyespor'la yeni sezon için anlaşamayan Yunanlı golcü Theofanis Gekas'ın Fanatik Gazetesi'ne yaptığı açıklamada kendisini takımda istemediğini ima ettiği Başkan Hüseyin Eryüksel, "Gekas'a ihtiyacımız yok" dedi.

Bu konuda kimseyle polemiğe girmek istemediğini söyleyen Başkan Eryüksel, "Eğer Gekas'ı istemeseydim, 15 Haziran'da iç transfer görüşmelerine kaptanlar Emrah Eren ve Oğuz'la birlikte önce onu çağırır mıydım? Buna rağmen görüşmeye gelmedi. Bu durumda kim kimi istemiyor, kamuoyu karar versin" diye konuştu. Gekas'ın, "Geçen sezon aldığım paranın 2-3 katını istediğim doğru değil" sözlerini de değerlendiren Başkan Eryüksel, şunları söyledi:

"Görüşmeleri menajeri ve tercümanıyla yaptık. Geçen sezon ödediğimiz miktarın 5 katını talep etti. Bunun dışında karşılamamızın mümkün olmadığı ek maddeler vardı. Bu yüzden görüşmeden sonra, (Kulübün anahtarını mı verelim?) diye açıklamada bulundum. Ayrıca bonservis bedeli olmadığını söylemiş. Oysa mukavelesinde 100 bin Euro'ya serbest kalır maddesi var."

Takımının lige 7 haftada hazırlandığını, bu süreçte 3 farklı kamp yaptıklarını hatırlatan Başkan Hüseyin Eryüksel, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Oyuncularımız temmuz ve ağustos sıcağında kamplarda ter dökerken o neredeydi? Bugün takıma katılsa, ne kadar zamanda arkadaşlarının seviyesine gelir? Bütün bunları düşünmek lazım. Şu anda tek hedefimiz ligde başarılı olmak. Tüm konsantrasyonumuz bunun üzerine. Artık önümüze bakıyoruz. İlk maçımızı kazandık. Daha önemlisi, Gekas'a ihtiyacımızın olmadığını gördük."

(dha)

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER