ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Kasım 2012 Pazartesi 18:17

Gaziantepspor'dan Ceyalanpınar açıklaması

Gaziantepspordan Ceyalanpınar açıklaması


Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl, Şanlıurfa'da oynanan Gaziantepspor-Gençlerbirliği karşılaşmasında yaşanan olayların başta kendisi olmak üzere, yönetimi ve camiayı derinden üzdüğünü söyledi.

Yaşanan olaylarla ilgili kulübün resmi internet sitesi aracılığıyla açıklama yapan Kızıl, Şanlıurfa Gap Arena Stadyumu’na geldikleri andan itibaren çok güzel görüntülerin olduğunu hatırlattı. İki takım taraftarının yan yana oturup ‘Antep-Urfa omuz omuza’ tezahüratları yaptığını anımsatan Kızıl, “Her şey bu kadar güzel gidiyor derken kale arkasında bulunan kendini bilmez bir grup, maçı provoke etmiş ve diğer taraftarlarda onlara alet olarak taraftarımızı tahrik etmiştir. Bu yaşanan olayı tüm Şanlıurfa halkına mal etmemiz mümkün değildir, ancak maça gelerek taraftarımızı tahrik eden, takımımıza küfürler eden bir grup Şanlıurfalı taraftarları şiddetle kınıyor ve bir hemşehrileri olarak onlar adına utandığımı dile getirmek istiyorum. Ancak beni derinden üzen bir diğer konu ise saygı duyduğum emniyet mensuplarımızın taraftarlarımıza şiddet uygulaması ve biber gazı sıkması olmuştur. Ayrıca bu biber gazının sadece Gaziantepspor taraftarına sıkılması ise manidardır. Oradaki görevli polislerin taraftarımızı tahrik eden Şanlıurfalı taraftarları dışarı çıkarması gerekirken takımını desteklemeye çalışan ve başka bir amacı olmayan taraftarımıza şiddet uygulaması bizleri çok üzmüştür.” İfadelerini kullandı.

YAŞANAN OLAYLAR ŞANLIURFA’NIN SÜPER LİG’E HAZIR OLMADIĞINI GÖSTERMİŞTİR

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç’in kendisini arayarak yaşanan olaylardan ve emniyet mensubunun taraftara biber gazı sıkmasından duyduğu üzüntüsünü dile getirdiğini aktaran Kızıl, “Ancak şunu bir kez daha söylemek isterim ki bir grup kendini bilmez taraftarın yaptıkları Şanlıurfa’nın Süper Lig’e henüz hazır olmadığını göstermiştir. Gerek kendi maçlarında olay çıkaran Şanlıurfa taraftarı, gerekse bizim maçımıza Gaziantepspor’u desteklemek amacıyla geldiklerini belirten, daha sonra rakip takım aleyhine tezahürat yapması ve taraftarımızı tahrik edip olay çıkarmıştır. Bu olayı çıkaran bir grup taraftar şunu unutmasın ki Gaziantepspor sayesinde şehirlerinde, sahalarında ilk kez bir Süper Lig müsabaka izleme şansı bulmuşlardır. Özellikle maçtan bir hafta önce evimde Gaziantepspor Taraftarlar Derneği Başkanı İrfan Karakuzulu ile birlikte beni ziyaret eden Şanlıurfa’nın iki taraftar grubu bizzat Gaziantepspor’a destek olacaklarını bana söylemişlerdir. Ama olayları provoke edenler Şanlıurfa adına talihsiz bir gün yaşatmışlardı. Tüm Türkiye şunu çok iyi biliyor ki Gaziantep, hep kardeşliğin ve dostluğun öncülüğünü yapmıştır. Sahamızdaki onarım çalışması nedeniyle dostluk ve kardeşlik elimizi uzattığımız Şanlıurfa’da kendini bilmez bir grup taraftar, bunu elinin tersiyle itmiştir. Gaziantep her zaman büyük kalmaya devam edecektir. Evine gelen tüm rakiplerine ve rakip taraftarına aynı misafirperverliği göstermeye devam edecektir. İşte Gaziantep bu yüzden büyüktür, bunu hiç kimse tartışamaz.” açıklamasında bulundu.

Şanlıurfalı olduğu için maçı keyfi olarak bu şehre aldırdığı yönündeki iddialara dikkat çeken Başkan, sözlerini şöyle tamamladı:

“Şehrimizin iki güzide takımı aynı sahayı kullanmaktadır. Gerek Gaziantepspor, gerekse Gaziantep Büyükşehir Belediyespor, aynı sahada maç yapıyorlar. Kamil Ocak Stadı’nda her hafta maç oynanmaktadır ve bunun arasına kupa maçları girmiştir. Hal böyle iken ve tüm gerçekler ortadayken bu olaylardan nemalanmak isteyenler ben Şanlıurfalı olduğum için maçı keyfi olarak aldırdığımı söyleyerek taraftarımızı yalanlarıyla kışkırtıyorlar. Onları Allaha havale ediyorum. Bu yaşananlardan nemalanmak isteyen bütün amaçları ve gayeleri şahsım üzerine oyun oynamak olan bazı kendini bilmezler isteği emellere ulaşamayacaktır. Ben bu olayın büyütülmeden bir an önce unutulmasını istiyorum. Şanlıurfa’da yaşanan olaylardan dolayı çok üzüntülüyüm. Olayların buraya gelmesini tabii ki tasvip etmiyorum ve bu yaşananlardan dolayı bu olayları başlatan bir grup Şanlıurfa taraftarını bir kez daha kınıyor ve Şanlıurfa’da yaşananlardan dolayı taraftarlarımızdan, Gaziantep halkından, camiamızdan ve tüm spor camiasından özür diliyorum. İnşallah bir daha böyle bir hadiseyle karşılaşmayız ve karşılaşmayacağız.”

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER