ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Hafif Yağmur
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Kasım 2012 Salı 13:30

Gaziantepspor'da futbolcu boykotu


     Gaziantepsporlu futbolcular, alacaklarının uzun süredir ödenmediği gerekçesiyle bugün yapılacak antrenmana çıkmadı.
     Celal Doğan Tesisleri'nde bugün öğle saatlerinde yapılması planlanan antrenman futbolcuların aldığı karar üzerine iptal edildiği belirtildi. Teknik Direktör Hikmet Karaman'la görüşerek kararlarını paylaşan futbolcular antrenmana çıkmadı.
     Gaziantepspor Kaptanı Serdar Kurtuluş, futbolcular adına gazetecilere yaptığı açıklamada, aldıkları karar üzerine idmana çıkmayacaklarını söyledi. Uzun süredir alacaklarını tahsil edemedikleri için antrenmana çıkmadıklarını belirten Kurtuluş, şöyle konuştu:
     ''Bunu ilk defa basın karşısında söylüyoruz. Bu takım çok iyi niyetle mücadele etti. Teknik ekibimiz ve tüm futbolcular, Başkanımızın yaşadığı süreçte paralarımızı almadığımız halde 'aldık' dedik. Hiçbir şeyi yansıtmadık. İyi niyetli davrandık. Ama bazı şeyler baya ilerlerdi. Biz de böyle bir tepki koymak zorunda kaldık. Bu tepkimiz gerekli şeyler yapılmazsa sürecektir.''
     Kurtuluş, aldıkları kararı Hikmet Karaman'a da ilettiklerini, Karaman'ın da ''haklı olduklarını'' söylediğini ifade etti. Hocalarının da kendilerine destek verdiğini dile getiren Kurtuluş, sıkıntının en kısa sürede çözülmesini beklediklerini, aksi halde tepkilerinin devam edeceğini vurguladı.
     Kurtuluş, şunları kaydetti:
     ''Burada çok şey yaşandı ama kimse bir şey yansıtmadı. Bu sadece benim değil bütün takımın kararı. Yönetim de idare etmemizi söylüyor. Burada herkes aile bakıyor. Uzun zamandır para almazsan nasıl idare edeceksin- Geçen sene alacaklarımız 10-11 aylık alacağımız var. Şu anki adımımız idmana çıkmamak. Maç günü geldiğinde ona da o zaman karar veririz. Bu takımın ne halde olduğunu kimse bilmiyor.''
    
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER