ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 14:30

"Gaziantepspor'da çalışmaktan mutluyum"

"Gaziantepsporda çalışmaktan mutluyum"


Gaziantepspor her konuda anlaşmaya vardığı Teknik Direktör Bülent Uygun ile yeni sezon hazırlıklarına başladı. Kulüp Başkanı İbrahim Kızıl ile görüşerek bütün prüzleri ortadan kaldırdıklarını belirten Bülent Uygun, “Ben Gaziantep’te olmaktan, orada çalışmaktan, sizleri tanımaktan ve Gaziantepspor’a hizmet etmekten dolayı mutluyum. Biz görevimizden ayrılmadık. Ben görevimin başında olmaktan mutluyum.” dedi.
Basında çıkan haberlerin gerçek dışı olduğunu dile getiren Bülent Uygun, görevinden ayrılmanın söz konusu olmadığını, zatan geçen sezon sonunda anlaşmaya vardıklarını açıkladı. Futbolcuların geçen sezondan alacak borçlarının kalmadığını ifade eden genç teknik adam, Gaziantepspor’un yaklaşık 18 trilyon para ödediğini kaydetti.

CENK VE SERDAR İLE İLGİLİ GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR

Serdar Kurtuluş ve Cenk Tosun transferleri hakkında açıklama yapan Uygun, Serdar’da 500 bin Euro’luk bir problem kaldığını, Cenk konusunda da görüşmelerin sürdüğünü ifade etti. Bülent Uygun, şunları kaydetti: “Biz Serdar’a 2,5 milyon Euro’luk bir bonservis bedeli belirlemiştik. Şuanda bize verilenler 1,5 milyon Euro, 2’yi verenler Serdar'ı alacak. Cenk konusunda da görüşmeler devam ediyor. Başkan, Cenk için 5 milyon Euro bonservis belirlemişti. En sonki görüşmede başka ne olursa olsun satmayacağını dile getirdi. Şuan Cenk bizle devam ediyor. İsteyenleri var ama şuanda her hangibir gelişim kat etmedik. Duruma göre ikisinin de değerlendirmesini yapacağız.”
Transfer yapmayan tek kulüp konumunda olduklarına değinen Uygun, gidenler olduktan sonra duruma göre hareket edeceklerini söyledi.

BANA ŞİKE EDECEK ADAMIN KAFASINI KOPARIRIM

UEFA’nın Fenerbahçe ve Beşiktaş’a verdiği cezalar hakkında da açıklamalarda bulunan başarılı teknik adam, “Tabi gönlümüz ceza almamalarını arzu ederdi. Sunulanlarla yapılanlar yagıtayın kararından sonra belli olacak. Beni ilgilendiren bölümüne baktığımızda ben zaten çıktığımda anlattım. Gelen bir telefon konuşmasını teşvik var anlamındaki engellemeyi siz şike yapmışsınız. Bugün UEFA Eskişehirspor’un olayını bile hiçbir zaman gündemine almadı. Çünkü doğrusu zaten oraya anlatıldı. yargıtaydan döndüğünde de her şeye bakacağız.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Kendisinin şike bir ilgili bir olayı olmadığına dikkat çeken Uygun, “Onu zaten teklif edecek adamın kafasını koparırım. Kralıda gelse öyle bir şeyi teklif edemez. Öbür taraftan da kardeşimiz orada top oynuyor. Trabzonsporlu, Trabzon doğumlu, Eskişehirspor takımımda da olan Batuhan işin içindeydi. Bugün Batuhan’a sorarsan zaten varsa o açıklar. Çünkü tutuklayanda aynı olup, yargılayanda aynı olunca bu memlekette derler. Allah büyük, Allah katında da herkes hesabını verecektir.” dedi.

TAKIM İTALYA YOLCUSU
Öte yandan Gaziantepspor yeni sezon hazırlıkları kamsamında 21 Haziran’da İtalya’ya gidecek ve içlerinde Fiorentina ve Roma’nın yer aldığı 4 takımla hazırlık maçları oynayacak.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER