ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ocak 2013 Perşembe 23:24

Gaziantepspor, Bursaspor’un iddialarına cevap verdi


Gaziantepspor yönetimi, Bursaspor Kulübü’nün Muhammed Demir ve Bekir Ozan Has transferleriyle ilgili açıklamalarına ilişkin, resmi internet sitesinden yeni bir duyuru yayımladı.

Bursaspor’un resmi internet sitesinden, Muhammed Demir ve Bekir Ozan’ın akıllarının çelinerek, Gaziantepspor’a transferlerinin gerçekleştirilmiş olduğu, Ankaragücü futbolcusu Turgut Doğan Şahin’in de kaçırıldığı iddialarına Gaziantepspor Kulübü yanıt verdi.

Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, “Bursaspor Kulübü oyuncularından Muhammet Demir, kulübümüze Bursaspor yönetim kurulu tarafından 900 bin TL bonservis bedeli ve profesyonel futbolcumuz Ahmet Arı’nın da tüm haklarının Bursaspor’a verilmesi karşılığı transfer edilmiştir. Şimdi Bursaspor Kulübü yönetimine soruyoruz? 2009-2010 futbol sezonunda süper ligde sadece 1 maç oynayan ve yüksek bir bonservis bedeli karşılığı, kulübümüz ile karşılıklı sözleşme imzalayarak satmış olduğunuz oyuncunuz Muhammed Demir’in aklını nasıl çelmiş olabiliriz?” denildi.

Kulüp, Bekir Ozan’la ilgili iddialara da “Bursaspor Kulübü futbolcusu Bekir Ozan Has, Bursaspor Kulübü ile olan sözleşmesini 7 Haziran 2011 tarihinde feshederek, Bursaspor Kulübü ile olan tüm ilişkilerini sonlandırmış olup, 15 Haziran 2011 tarihinde kulübümüze transfer olmuştur. Boşta olan bir futbolcuyu transfer etmek futbol ahlakına ve kurallara son derece uygun bir davranış olduğu kanaatindeyiz.” cevabını verdi.

Kulüp, Turgut Doğan Şahin’in kaçırıldığı iddiaları ile ilgili olarak da futbolcunun açıklamasına yer verdi. Şahin’in açıklamasında, “Hakkımda bugün yapılan şahsımın Gaziantepspor Kulübü tarafından kaçırılarak transfer edildiğim yönündeki iddalar son derece hayret verici ve gerçek dışıdır. Gaziantepspor Kulübü’ne kendi isteğim ile bilerek ve isteyerek transfer olduğumun, kaçırılarak transfer olmamın söz konusu olmadığının kamuoyu tarafından bilinmesini isterim.” ifadeleri yer aldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER