ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Şubat 2013 Pazar 18:41

Gaziantepli taraftarlar yönetimi istifaya çağırdı


Gaziantepsporlu taraftar grubu, Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl ve yönetimini istifaya çağırdı. Demokrasi Meydanı'nda toplanan taraftar grubu, slogan atarak Başkan Kızıl'a istifa çağrısında bulundu.

Taraftar grubu adına basın açıklaması yapan Emir Bayram, yönetimin takımı ileri taşıyamadığını ve sahipsiz olmadığını göstermek için bir araya geldiklerini ifade etti. Bayram, "2000'li yılların başında şampiyonluğu zorlayan, Avrupa Kupaları'nda ülkemizi başarıyla temsil eden, en önemlisi birçok açıdan örnek gösterilen takımımız, bugün birçok sorunla, olumsuzlukla gündeme gelmeye başlamıştır. Bu da bizi son derece üzmektedir." dedi.

Bayram, sözlerine şöyle devam etti:
     "Kadrosuna kattığı yetenekli oyuncuları işleyip, onlardan hem sahada hem de başka kulüplere transferlerinden gelen parayla ekonomik anlamda kazanımlar sağlayan Gaziantepsporumuz, bugün bu stratejiden çok uzaktadır. Mali olarak kendi kendini idare edebilen Gaziantepspor, personelinin maaşını ödeyemeyecek duruma gelmiştir. Oyuncular antrenmanı boykot etmiştir. Bu dönemde yönetimin uyguladığı politikalar, şehir halkını takımdan uzaklaştırmıştır. Gaziantepspor, Gaziantep'ten soyutlanmaya başlanmıştır."

Açıklamanın yapılmasının ardından grup, üzerinde "yönetim istifa" yazılı siyah çelenk bırakarak dağıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER