ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ağustos 2013 Pazartesi 14:24

"Gazeteciler oyun kurallarını iyi bilmeli"


Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Adana Şube Başkanı Adnan Poyraz, medya mensuplarının 'Uluslararası Futbol Oyun Kuralları'nı futbolcular kadar iyi bilmesi gerektiğini söyledi.

Poyraz, TSYD Adana Şubesi'nin düzenlediği geleneksel sezon öncesi seminerinde yaptığı konuşmada, medya mensuplarına imkanlar ölçüsünde eğitim seminerleri düzenlediklerini belirtti. Kuralları bilen basın mensuplarının yazı ve yorumlarını daha dikkatli yapacaklarına inandığını kaydeden Poyraz, yeni sezonun şikesiz ve temiz geçmesini dileyerek, semineri yöneten Hatay bölgesi eski hakemlerinden ve Eğitim Planlama ve Araştırma Komisyonu (EPAK) Üyesi Mehmet Doğan'a teşekkür etti.

Mehmet Doğan, futbol karşılaşmalarını daha keyifli hale getirmek, tribünlere daha çok seyirci çekmek, gol sayısını artırmak için her yıl oyun kurallarında bazı değişikliklere gidildiğini söyledi. Uluslararası Futbol Oyun Kuralları'nda bu yıl gerçekleştirilen değişiklikleri anlatan Doğan, Türkiye'nin çeşitli illerinde seminerler verdiğini söyledi.

Doğan, medya mensupların da kuralları iyi bilmesi gerektiğini belirterek, bu doğrultuda yorumlarını da daha sağlıklı yapabileceklerini ifade etti. Doğan, yeni sezonun sorunsuz geçmesi temennisinde bulundu. Cüneyt Çakır ile gurur duyduklarını ifade eden Doğan, Brezilya'da gerçekleştirilecek 2014 Dünya Kupası'nda da Cüneyt Çakır'ın büyük olasılıkla görev alacağını ileri sürdü.

Türk hakemliğinin Türk futbolundan daha ileri olduğunu kaydeden Doğan, "Hakemler asla yanlış yapmaz. Hata yapabilir. Sonuçta onlarda insan. İnsanın olduğu her yerde hatalar olacaktır. Biz de eğitimlerle teknolojiyi kullanarak veya farklı çalışmalar yaparak bu hataları en aza indirmek istiyoruz." dedi.

Konuşmalardan sonra TSYD Adana Şube Başkanı Adnan Poyraz, Mehmet Doğan'a üzerinde TSYD'nin arması bulunan kupa verdi.

Seminere, spor yazarlarının yanı sıra, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, Şube Müdürü Cemal Demirağ, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ali Gülleri, Adana Futbol İl Temsilcisi Mehmet Çiftçi, Faal Futbolcular ve Gözlemciler Derneği Adana Şube Başkanı Burak Cem Tahiroğlu, Adanaspor Altyapı Sorumlusu Eyüp Arın, Adana Demirspor'un eski futbolcularından Ali Hikmet Aydınoğlu (Coral) ve altyapı antrenörleri ile bazı futbol hakemleri katıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER