ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Şubat 2013 Pazar 20:43

Galibiyetin ardından ilk açıklama

Galibiyetin ardından ilk açıklama

Trabzonspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, çok çabuk oynayarak, hücuma çabuk çıkarak istedikleri sonucu aldıklarını söyledi.


Genç teknik adam, istediği oyun kültürünü oturtmak için  amana ihtiyacı olduğunu kaydetti.

Kafkas, 4-1 kazandıkları Gaziantepspor maçının ardından yaptığı değerlendirmede, maçın başında büyük takıma yakışmayacak şekilde rakibe 2 tane net gol pozisyonu verdiklerini belirterek, “Bu bizim için bir handikaptı. Oyunun belli bölümlerinde çok çabuk oynayarak, hücuma çabuk çıkarak istediklerimizi gerçekleştirdik.” dedi.

Bir oyun kültürünü oluşturmak için zamana ihtiyaç duyduğunu ifade eden genç teknik adam, konuşmasına şöyle devam etti:

“Trabzonspor özellikle bölgesel baskı yapan ve geri çekilen bir pres kültürüyle oynamaya çalışan bir takım olacak. Önümüzdeki günlerde, özellikle önümüzdeki yıl böyle takım oluşturmak için gayret sarf edeceğim. Bir oyun kültürümüz olacak. Eskiden bizlerin oynadığı zamanlarda buradan puan almak çok zordu. Şimdi de o hale gelecek özellikle içerideki maçlarımız."

Maçın başında oyuncularının konsantrasyon eksikliği yaşadığını ifade eden Kafkas, “Vermememiz gereken pozisyon vardı. Tabii bu da bir çalışmayı gerektiriyor. Böyle büyük bir takımın defansı çizgi halinde yakalanmaz. Bunun için çok sinirlendim. Ben şunu söylüyorum oyuncularıma; onları çok seviyorum. Teknik direktörlükten önce onların bir abisiyim ama kurallarım, ilkelerim, prensiplerim var. Buna uyanlar olur, uymayanlar olmaz. Sahanın içinde istediklerimi yapan oynar, istediklerimi yapmayanlar oynamaz.” ifadelerini kullandı.

Taraftarın desteğine de teşekkür eden genç teknik adam, ‘taraftarı nasıl buldunuz’ sorusuna şöyle cevap verdi:

“Bıraktığım gibi buldum. Ben sadece kendimle ilgili şunu söylemek istiyorum; kim ne düşünürse düşünsün benim dilimle yüreğim bir. Ben burada oynadığım süre içerisinde bu insanlar bana en küçük bir şey söylemedi. Bu şehir beni evladı gibi gördü. Eşim buralı, ben de kendimi buralı gibi hissediyorum. O insanlar varsa biz de varız. Umarım onların sevgi ve saygısını kazanırım. Benim için önemli olan bu. Bu şehir benim için çok anlam ifade ediyor. Sadece bir futbol takımından fazla bir şey. Ben hayatımı bu kulübe teknik direktör olmak için adadım, futbolu bıraktıktan sonra onun için çalıştım. O insanlar beni bağırlarına bastılar, ben bunları hiçbir zaman unutmadım. Ben Tolunay olduysam, futbolcu olduysam burada oldum. Onun için şimdi verme zamanı, umarım veririm.”

Tolunay Kafkas, taraftarlarla ilgili bir başka soru üzerine de; “Tribünler tabi ki dolu olacak. Başka takımların bizden çok daha fazla parası olabilir, daha iyi transferler yapabilir. Ama onlarda olmayan bizde bir şey var. O da tutku. Biz bu kulübe tutkuyla bağlıyız. Bu taraftar da gelecek bu sahaya. Başka hiçbir şey bizi ayakta tutamaz. Bu taraftar bu tribünleri tam dolduracak.” diye cevap verdi.

Futbolculardan Giray Kaçar ve Serkan Balcı da zor günlerin ardından çok önemli bir galibiyet aldıklarını dile getirdi. Devre arasında geçirdiği rahatsızlığının ardından ilk kez forma şansı bulan Giray, taraftarın kendisine gösterdiği ilgiye de teşekkür etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER