ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 00:53

"Galatasaray'ın yükselişi devam edecek"

"Galatasarayın yükselişi devam edecek"

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, 19. şampiyonluğun ardından açıklamalarda bulundu.


Galatasaray'ın 19. şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından sarı-kırmızılı kulübün başkanı Ünal Aysal, şampiyonluğa dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Sarı-kırmızılı camiada imkansız diye birşeyin olmadığını belirten Aysal, "Burası Galatasaray burda imkansız yoktur. Zor olan şeyler vardır fakat biz bunları kolaya çevirmeye çalışıyoruz, biz yöneticilerin görevi budur. İşler ters gittiğinde bazen durup düşünüyoruz nerede yanlış yaptık diye ama Galatasaray'ı her gün biraz daha iyi tanıyorum" şeklinde konuştu.

"ROTAMIZ BELLİ"

Yarın sabahtan itibaren artık gelecek sezon için hazırlıklar ve planlar yapacaklarını söyleyen başkan Ünal Aysal, "Bizim rotamız belli ben seçilmeden önce neler yapacağımı neler yapmayacağımı söyledim. 3 senelik bir sürem vardı bunun 2 senesini geçirdim umarım önümüzdeki seneyi de taraftlarımızı mutlu edecek başarılı bir şekilde geçiririz ve bunun sonunda yeni 3 senelik periyot için planlama yaparız." ifadelerini kullandı.

Aysal ayrıca elde edilen başarıların sürekliliğine ve şampiyonluk hazırlıklarına ilişkin olarak, "Daha oynanacak iki maçımız var 15 gün sonra yaptığımız hazırlıkları taraftarlarımıza rahat bir şekilde söyleyeceğiz. İki senedir üst üste elde ettiğimiz başarılarla korkulan bir güç haline geldik. Elde edilen başarılar bütçe ve zaman meselesi. Galatasaray'da esas olan başarıların sürekli olmasıdır." yorumunu yaptı.

YENİ ÇİLEKLER GELECEK!

Yeni sezonda takımı güçlendirmek adına yapılacak transfler hakkında da soruları cevaplayan Aysal, Fatih Terim'den kendilerine bazı talepler olduğunu ve bütçelerine uyduğu takdirde 1 ay içinden bazı hamlelerin yapılacağının altını çizdi.

Sarı-kırmızılı taraftarlardan övgü dolu sözlerle bahseden Aysal, "Biz Galatasaray olarak asla geriye ve aşağıya bakmayız her zaman daha ileriye bakarız. Şampiyonluğu taraftarlarımıza armağan ediyorum. Taraftarlarımız beni futbolcularımdan daha çok gururlandırdı. Biz yöneticilerden çok daha başarılı bir duruş sergilediler" ifadelerini kullandı.

"FATİH TERİM ÖNÜMÜZDEKİ SEZON.."

Tecrübeli teknik adam Fatih Terim ile aralarında sorun olduğu söylentilerini de cevap veren Ünal Aysal, Terim'in gelecek sezon yine takımın başında olacağını vurgulayarak, "Fatih hoca ile aramızda hiç bir sorun olmadı. Aile arasında bazen ufak tefek negatif şeyler konuşulur. Ama aramızda şimdiye kadar ciddi bir anlaşmazlık yaşanmadı. Bu tarz söylentiler uydurma. Her ikimizin de Glatasaray ile 3 senelik anlaşmamız var. Bu 3 senenin sonunda oturulur konuşulur. Sonuçta her ikimizin de görevi aynı zamanda bitecek. Fatih Terim ile ilişkimizde hiçbir sorun yok, Fatih Hoca sözleşmesi bitene kadar burada olacak" diyerek sözlerini noktaladı.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER