ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2013 Perşembe 08:39

Galatasaray'ın çılgın projesi

Galatasarayın çılgın projesi

Ünal Aysal, çıtayı iyice yükseltti. Bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde final hedefleyen Cim Bom'un patronu, sadece futbolda değil, amatör branşlarda da büyük bir hamle için düğmeye bastı


Ünal Aysal, çıtayı iyice yükseltti. Bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde final hedefleyen Cim Bom'un patronu, sadece futbolda değil, amatör branşlarda da büyük bir hamle için düğmeye bastı. Basketbolda Türk Telekom, voleybolda da Arkas ile birleşmenin temelleri atıldı, rota gelecek sezon Avrupa şampiyonluğu. Bitmedi; 15 bin kapasiteli spor salonu da Aysal'ın listesinde.

İlk rota Wembley

Her fırsatta, “Hayalim Galatasaray’ı dünyanın en büyük 10 kulübünden biri yapmak” ifadelerini kullanan Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, bu hedef paralelinde çıtayı iyice yükseltti. Son şampiyon ve Devler Ligi’nde son 16’ya kalan kadroya Sneijder ve Drogba gibi dünyaca ünlü iki yıldızı ciddi uğraşların ardından transfer eden Sarı-Kırmızılılar’ın patronu, futbolda bu sezon için Londra hayalleri kuruyor. Aysal, 23 Mayıs’ta Wembley’de oynanacak Şampiyonlar Ligi final karşılaşmasında takımını izlemek istediğini yakın çevresiyle paylaşıyor.

Potada final-four

Ünal Aysal’ın planları futbolla da sınırlı değil. Tam bir basketbol tutkunu olan Yunanlı eşi Fani Aysal da Galatasaray Başkanı’nın bu yoldaki en büyük destekçisi. Başkan, spor alanında ciddi yatırımlar yapan Türk Telekom’un basketbol şubesine sponsor olması için girişimleri başlattı. Danışmanı Bülent Tulun aracılığı ile görüşmeleri yürüten Ünal Aysal’ın yakın gelecekte planları arasında Avrupa Ligi’nde şampiyonluk kupası kaldıran bir Galatasaray Erkek Basketbol Takımı var. Bununla da bitmiyor. Aynı sponsorla 15 bin kapasiteli bir salon yolda.

Filede dev ortaklık

Sıçrama planlanan diğer branş da voleybol. Halen Avrupa Şampiyonlar Ligi’ndeki Arkas Voleybol Erkek Takımı ile Galatasaray aynı çatı altında birleşecek. Arkas’la bizzat Ünal Aysal görüşüyor. Cim Bom’un patronu, amatör branşlara sadece sponsor desteği ile değil, kulüp bütçesinden de transfer yapacak, üst düzeyde kadrolar kurulacak. Kısacası 2013-2014 sezonunda Galatasaraylılar sadece çimde değil, salonda da büyük heyecanlar yaşayacak, Aslan 3 branşta da kupa için savaşacak.

(Fanatik)

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER