ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Aralık 2014 Cumartesi 14:46

Galatasaray’ın borcu dudak uçuklattı

Galatasarayın borcu dudak uçuklattı

Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat, kulübün dudak uçuklatan borcunu açıkladı: 1 milyar 428 milyon lira.


Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat, kulübün dudak uçuklatan borcunu açıkladı: 1 milyar 428 milyon lira.

Galatasaray’ın olağanüstü mali genel kurul toplantısında konuşan Başkan Yarsuvat, "Bu bir ibra toplantısı değildir. Bir araya gelip neler yapabiliriz diye konuşacağımız bir toplantıdır. Ateşten bir topu 35 gün evvel elimize aldık. Aldığımıza da çok memnunuz. Ocak 2014’te haddinden fazla futbolcu alınmış, çok fazla paralar ödenmiştir. 40 adet personel sigortasızdı. Bordroda olmayan kişilere avans veriliyordu. Eski hukuk müdürü kulübe 450 bin TL zarar vermiştir. Bunun için yargıya gidildi. Eski hukuk müdürü sahte belgelerle avans almış, sahte hastane faturaları ibraz ederek karşılık almıştır. Geçmiş dönemlerdeki transferlerde menajer komisyonlarının oldukça yüksek olduğu dikkat çekiyor. Ribery’nin kaçmasına neden olan kişiyle sözleşme yapılmış, gerekleri yerine getirilmedi diye 25 milyon Euro’luk dava açılmış. Riva arazisine hiçbir şey yapamıyoruz, yapmayı da düşünmüyoruz. Buranın ruhsatı alınmış ama yapı ruhsatının süresi doluyor. Kanuna göre ruhsat alındıktan 5 yıl sonra burada inşaata geçilmezse ruhsat bitiyor. 2010’dan itibaren yönetimler bunu değerlendirmedi. Pazartesi’den itibaren bunun peşine düşeceğiz" dedi.

DEVASA BORÇ

Kasım ayı itibariyle kulübün 653 milyon TL alacak, 1 milyar 428 milyon TL borcu olduğunu kaydeden Yarsuvat,

"Galatasaray’ın 31 Ekim 2014 tarihi itibari ile mali durumu 376 milyon dolardır. Galatasaray’ın mali açıdan bu hale gelmesinin cevabını ben tek veremem. Galatasaray’daki ateşten topu 35 gün önce devraldık. 2011 yılında Galatasaray derneklerine 151 milyon dolar kadar giriş yapılmıştır. Ağustos ve Eylül ayında hisse senetlerinden gelen para harcanmış ve nereye harcandığını bilmiyoruz. 376 milyon dolar borç alacak farkı 30 eylül itibariyle 356 milyon dolar oldu. Bu ay da 20 eksiye geldi. 653 milyon TL alacak, 1 milyar 428 milyon TL borcumuz vardı. 325 milyon TL gelir gider farkı vardır" ifadelerini kullandı.

Eski yönetimi de topa tutan Başkan, sponsor arayışları içerisinde olduklarını belirterek, “Gelirlerin çoğalması için çalışıyoruz” diye ekledi.

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER