ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Eylül 2014 Pazartesi 10:45

Galatasaray'dan resmen kovuldu!

Galatasaraydan resmen kovuldu!

Amrabat, Dany ve Ontiveiro'yu kiralık olan gönderen Galatasaray'da takımdan ayrılması beklenen son isim Eboue'yi sarı-kırmızılı takım göndermek yerine kovmayı tercih etti.


Sabah gazetesi spor yazarlarından Bülent Timurlenk, Prandelli'nin  Fildişi Sahilli oyuncu  Eboue'nin neden Galatasaray'dan kovulduğunu yazdı. 

yeni sezonda kadrosunda düşünmediği Fildişi Sahilli oyuncunun alacaklarını istediği ve almadan ayrılmayacağını açıklaması sonrasında Florya'daki disiplinsiz davranışları yönetime gemileri yaktırdı. A takım kadrosunda yer almamasına rağmen, takımın idman yaptığı saatlerde soyunma odasına gelen ve kadroda yer almaması protesto eden davranışlar sergileyen Eboue, tesislerde görev yapan çalışanları da laubali hareketleriyle çileden çıkardı.

PRANDELLİ DE ÇILDIRDI

Kadro dışı bırakılan diğer futbolcular soyunma odası ve A takımın restoranını kullanmazken, Eboue'nin ısrarla bu alışkanlığını sürdürmesi Prandelli'yi de öfkelendirdi. İtalyan teknik adam, uzun yıllardır Avrupa'da forma giyen Eboue'nin bu profesyonellik dışı davranışlarına çok şaşırdığı ve "Tesislerde görmek istemiyorum" dediği öğrenildi. G.Saray yönetimi de Eboue'ye, "Alacaklarını ödemiyoruz, bu tavırların yüzünden git hakkını FIFA'da ara ve alacağın parayı da gecikmeli al" mesajını verdi. Sarı-kırmızılı yönetim, Eboue'nin takımla ilişkisini kesecek ve Eboue alacaklarını FIFA yoluyla tahsil edecek.  

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER