ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mayıs 2013 Salı 12:45

Galatasaray'dan Özel Sporculara destek


Galatasaray Kulübü, Türkiye Özel Sporcular Derneği (TÖSSED) ile sporcu, teknik, saha ve iletişim desteği konusunda protokol imzalandı.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde gerçekleşen işbirliğine Başkan Ünal Aysal, Başkan Yardımcısı Refik Arkan, Teknik Direktör Fatih Terim, futbolculardan Hamit Altıntop ve Sabri Sarıoğlu, TÖSSED Onursal Başkanı Dilek Sabancı, TÖSSED Başkanı Aydemir Karaer katıldı.

"Bana kazanma şansı verin, kazanamasam bile; çabamda cesur olmama yardım edin!" sloganıyla yapılan çalışmaya da özel sporculara da her zaman desteğe hazır olduklarını belirten Başkan Ünal Aysal, "Hepimizin bildiği üzere spor konusunda son yıllarda ciddi yatırımlar yapılıyor." diyerek şunları söyledi:

"Spor tesisleri yapılması, sporcu yetiştirme hususunda ciddi yatırımlar yapılıyor. Sadece böyle günde hatırlanan sporcular var. Rahmetle andığımız Sakıp Sabancı bu güzel ışık yapmıştı. Günümüzde TÖSSED Başkanı Dilek Sabancı ile doruk noktasına ulaşmıştır. Galatasaray Kulübü olarak özel sporcuları el uzatmıyoruz, onlara kollarımızı sonuna kadar açıyoruz. Özel Olimpiyatların güzel bir mottosu var. 'Bana kazanma şansı verin, kazanmasam bile; çabamda cesur olmama yardım edin!' Biz, özel sporcularımızın bu çabasında, sonuna kadar yanlarındayız ve onlara her türlü desteğe vermeye hazırız."

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ise "Hepimizin başına herşey gelebilir olaya böyle bakıyoruz. Rahmetli Sakıp Sabancı ile çok uzun dostluğumuz vardı. Sakıp Ağa ile bu işlerin içindeydik. Bundan sonra daha resmi olarak devam ediyoruz. Hiçbirini kendi evlatlarımdan ayırtetmedim. Onlara hiçbir zaman engelli değil. Onlarda bunu bir cümleyle söylemişler. 'Bana kazanma şansı verin, kazanmasam bile; çabamda cesur olmama yardım edin' Şimdi işin teknik bölümünde beraberiz. Polonya'daki şampiyonaya bizden 8 bizden ve hocamızı veriyoruz. Her anlamda ben dahil ne isterlere hazırız. Bütün arkadaşlarım bilgilendirildi. O yüzden bize emanetler. Herkesin bu konuda duyarlı olması çok önemli. Uzun zamandır bu işin içindeyim. Ölünceye kadar onlara yardım etmeye çalışacağım. Onlara bu konuda yardım edeceğimizin sözünü veriyorum." dedi.

TÖSSED Onursal Başkanı Dilek Sabancı da "Önelikle Galatasaray Kulubü'nün 19. şampiyonluğunu kutluyorum. Galatasaray Kulübü, ligdeki başarıyla birlikte bugün özel sporcularımızı da takdir edilecek bir destek vermiştir. Üst düzey sosyal sorumluluk davranışı sergileyerek bizleri mutlu etmiştir. Özel sporcularımızda Galatasaraylı sporcular gibi, uluslararası arenada büyük başarılara imza atarak hepimizi gururlandırıyor. Sporcularımız, Galatasaray Kulübü'nün desteği ile sosyal hayata daha çabuk adapte olacaktır. Ülkemizde 2.5 milyon zihinsel engelli var. Bugüne kadar 15 bin kişinin üzerinde kişiye ulaştık. Bunları sporla hayata bağladık." şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER