ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Hafif Yağmur
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Ağustos 2013 Pazartesi 11:34

Galatasaray'dan Emenike ve Cardozo açıklaması!

Galatasaraydan Emenike ve Cardozo açıklaması!

Galatasaray Basın Sözcüsü Ergün, 11 yabancısı bulunan Fenerbahçe’nin Cardozo ve Emenike’yi KAP’a bildirmesi için “Çelişki olduğunu düşünüyorum” dedi.


TFF’nin yürürlüğe koyduğu yabancı sınırlaması Galatasaray ile Fenerbahçe’yi karşı karşıya getirmişti. Sarı-Kırmızılılar, 6+2+sınırsız kuralının devam etmesini isterken, Sarı-Lacivertliler ise 6+0+2’nin yürürlüğe girmesini savunmuştu. Fakat Kanarya, 11 yabancı bulundurmasına karşın, Cardozo ve Emenike ile görüşmelere başlandığını KAP’a bildirmişti. 13 yabancı futbolcunun ne olacağı sorusu gündeme gelmişti.

DAVA DEVAM EDİYOR

Galatasaray Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, Sarı-Lacivertlilerin bu hamlesini “Çelişki. Ben çelişki olduğunu düşünüyorum. Fakat onların tasarrufları hakkında yorum yapmak bize düşmez” diye değerlendirdi. 13 yabancıyı ne yapacakları konusunda ise “Elbette oynatamayacaklar. Herhalde tribünde oturtacaklar” yorumunu yaptı. Galatasaray, AB vatandaşı oyuncularının yerli statüsünde sayılması için başlattığı hukuk savaşını sürdürüyor.

‘BOSMAN’I KULLANABİLİRİZ’

Bosman Kuralları adıyla dünyada bu uygulamanın başlamasını ve “en fazla 3 yabancı transfer edilebilir” hükmünün tarihe karışmasını sağlayan isim ise Belçikalı eski futbolcu Jean Marc Bosman. Şükrü Ergün, Bosman’ın Galatasaray’a verdiği desteği ise “Herhangi bir kısıtlamaya karşı olması düşünülemezdi. Kendisinden beklendiği gibi bizi destekleyen açıklama yaptı” dedi. Bosman’ın desteğinin dava için kullanılıp kullanılmayacağı konusunda ise “Eğer görüş olarak dava dosyasına konması gerekirse koyabiliriz” yanıtını verdi.

(Bugün)

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER