ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Şubat 2013 Salı 01:05

Galatasaray'dan dev ortaklık!

Galatasaraydan dev ortaklık!

Galatasaray Yönetimi, İngiliz kulübünün yetkililerini İstanbul'a davet etti.


Fatih Terim’in göreve gelmesinden sonra altyapıda da büyük bir değişimin içerisine giren ve önce tesislerden başlayarak iyileştirmelerin startını veren Galatasaray, kısa bir süre önce İngiltere Premier League takımlarından Reading ile iş ortaklığı yapmak için harekete geçmişti.

İngiltere’den birçok kulüp ile görüşen ancak Ada’da ‘asiller’ olarak adlandırılan ve Prens Williams ile Prenses Kate Middleton’un üyesi olduğu Reading’de karar kılan Galatasaray Yönetimi, İngiliz kulübünün yetkililerini İstanbul’a davet etti. Galatasaray’ın davetine cevap veren Reading Kulübü’nü 5 yöneticisi bugün (25 Şubat) İstanbul’a gelecek.

Sporx’in haberine göre, Galatasaray ile ortak yatırım ve iş birliği için görüşmeler yapacak olan ve Florya Metin Oktay Tesisleri’nde bir dizi incelemelerde bulunacak olan Readingli yöneticiler, daha sonra Türk Telekom Arena Stadı’na geçecek ve Galatasaray ile Orduspor arasındaki maçı izleyecek.

Reading ile yatırım ortaklığı ve iş birliği konusunda anlaşmaya varan ve resmi imzaları da kısa bir süre içerisinde atacak olan Galatasaray diğer bir yandan da Almanya’daki çalışmalarını sürdürüyor.

Bir süredir Almanya’nın Hessen Eyaleti ile Wiesbaden kentinde çalışmalarını sürdüren Galatasaray Yönetimi, Almanya’da kurulması planlanan spor akademisinin hangi şehirde kurulacağına diğer kentlerdeki görüşmelerin neticesine göre karar verilecek

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER