ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 12:35

Galatasaray'dan Beşiktaş'a TT Arena yanıtı

Galatasaraydan Beşiktaşa TT Arena yanıtı

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Doğan, Beşiktaş'ın bu sezon bazı maçlarını Arena'da oynamak istediği yönündeki iddialara yanıt verdi.


NTV Spor 'a konuşan Sedat Doğan, TFF’nin yabancı kuralında takımların önünü açması gerektiğini savunarak, AB statüsündeki oyunculara serbestlik tanınmazsa konuyu Avrupa Adalet Divanı’na taşıyacaklarını söyledi. Doğan ayrıca, Beşiktaş’ın Türk Telekom Arena’da oynama isteği hakkında duruşlarının net olduğunu belirtti.
 
Galatasaray yönetimi, 2 yıl önce Sedat Doğan’ın AB statüsündeki oyunculara serbestlik tanınması ile ilgili projesini masaya yatırmıştı. Başkan Ünal Aysal projeyi onayladı, ancak o dönem şike konusudaki kritik süreçten ötürü konuyu TFF’ye taşımadı.
 
Sedat Doğan, geçtiğimiz yıl yabancı kuralı ile ilgili herhangi bir gündem oluşmadığını belirterek, “Galatasaray’ın duruşunda herhangi bir yalpalanmaz olmaz. Biz bu konuya başından beri karşıyız. Başkan Aysal da hep bunu söyledi. Bugün biz bir açılım getiriyoruz, 28 ülkeden bahsediyoruz. Üstelik konunun sadece futbol ile alakası da yok, bu bir vicdan özgürlüğüdür” diye konuştu.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER