ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 10:12

Galatasaray'da şampiyonluk için büyük ikramiye

Galatasarayda şampiyonluk için büyük ikramiye

Galatasaray yönetimi, şampiyonluk primini 150’şer bin Euro olarak belirledi. Sponsorların da devreye girmesiyle rakamın; ilk 11’de sürekli oynayanlar için 200’er bin Euro’yu bulacağı


Galatasaray yönetimi, şampiyonluk için kesenin ağzını sonuna kadar açtı ve rekor prim için karar aldı. Teknik direktör Fatih Terim’in cezası nedeniyle takımın başında sahaya çıkamayacağı haftalarda motivasyonu en üst düzeyde tutmak için kolları sıvayan yönetim, Karabük deplasmanından itibaren geçerli olmak üzere, kalan 6 haftalık bölümde maç primlerini 3’e katladı. Şampiyon olunması halinde futbolculara adam başı 200’er bin Euro’yu (yaklaşık 460 bin TL) bulacak bir prim dağıtılacağı öğrenildi. Sponsorların da devreye girmesiyle bu rakamın, ilk 11’de sürekli oynayan bir oyuncu için 500 bin TL’yi bulacağı ortaya çıktı.
 
KAZANDIKÇA KAZAN
Son yılların en yüksek primini belirleyen Sarı-Kırmızılı yönetim, oyunculara ‘kazandıkça kazan’ formülü ile bu müjdeyi açıkladı. Buna göre; kalan 5 maçı daha kazanmaları halinde toplam 100 bin Euro prim almaya hak kazanacak futbolcular, daha önce belirlenen prim sistemine göre bu paranın yarısını, birikecek olan ortak havuzda, şampiyonluk priminin üzerine ilave edilmiş şekilde alacak. Yönetimin 150 bin Euro dolayında belirlediği şampiyonluk primine, kalan maçların kazanılmasıyla eklenecek 50 bin Euro’luk bu rakamla, şampiyonluk primi toplam 200 bin Euro’ya ulaşacak ve futbolcular rekor bir prim elde edecek.

(Erhan Telli / Habertürk)

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER